Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

antywirus na iphone'a

Top 5 – Najlepszy antywirus na iPhone’a 2018

Top 5 – Najlepszy antywirus na iPhone’a 2018

iPhone’y czy iPady może nie są tak bardzo narażone na zagrożenia ze strony wirusów, jak urządzenia z Androidem, ale nie znaczy to, że mając urządzenie od Apple’a jesteśmy całkowicie bezpieczni. Ciągle należy uważać na podejrzane strony internetowe, uciążliwe reklamy, trackery czy w końcu na ludzi, którzy mogą chcieć sprawdzić co mamy na telefonie, kiedy my akurat nie patrzmy. Stąd też to zestawienie, w którym prezentujemy Wam najlepszy antywirus na iPhone’a.

Ranking abonamentów – najtańszy abonament 2019

W przeciwieństwie do antywirusów na Androida, tutaj nie mamy do czynienia z dużą liczbą aplikacji tego typu. Jednak również tak jak przy Androidzie, nie wszystkie one spełniają swoje obietnice.  iPhone’y są projektowane w taki sposób, że korzystanie z antywirusów w tradycyjnym znaczeniu tego słowa jest niemal zbędne. Dlatego producenci takiego oprogramowania starają się tworzyć dodatkowe opcje, które często dotyczą w większej mierze naszej prywatności, a nie bezpieczeństwa. Oto najlepsze antywirusy na iPhone’a według naszego uznania.

1. Webroot Internet Security Complete + Antivirus

Twoje urządzenie działające na systemie iOS może nie potrzebować antywirusa w tradycyjnym znaczeniu, ale istnieje wiele innych rodzajów zagrożeń, z jakimi musimy mierzyć się w świecie on-line. Webroot to kompleksowe rozwiązanie, działa  na komputerach z Windowsem, telefonach z Androidem i oczywiście na wszystkich urządzeniach od Apple’a. Webroot nie spowolni twojego telefonu, większy bezpieczeństwo Twoich haseł i będzie tworzył kopie zapasowe twoich danych. Ten antywirus na iOS będzie też chronił przed kradzieżą danych oraz przed szkodliwą zawartością podejrzanych stron internetowych. 

‎Webroot Mobile Security
‎Webroot Mobile Security
Developer: Webroot LLC
Price: Gratis

2. Avast SecureLine VPN

Znany każdemu antywirus, w wersji na iOS oferuje szyfrowanie wszystkich wychodzących danych i sprawia, że stajesz się “niewidzialny” dla reklam. Dzięki Avastowi Twoja aktywność nie jest rejestrowana przez nikogo. Do tego możesz przy pomocy tego antwwirusa na iOS omijać ograniczenia związane z miejscem pobytu dzięki wbudowanemu VPN-owi.

‎Avast Secureline VPN Proxy
‎Avast Secureline VPN Proxy
Developer: AVAST Software
Price: Gratis+

3. McAfee Mobile Security

Kolejny z liderów na rynku antywirusów. McAfee na iPhone’a możliwość lokalizowania urządzenia oraz włączenia alarmu nawet, gdy telefon jest wyciszony. Zrobi i wyście Ci zdjęcie wraz z zaznaczoną lokalizacją każdego, kto spróbuje Ci ukraść Twoje urządzenie. Oczywiście zrobi to, jeżeli ktoś kilkukrotnie niepoprawnie wpisze kod PIN. Do tego uzyskujemy możliwość bezpiecznego przechowywania zdjęć i filmów, robienia backupów kontaktów i całkowitego zdalnego wyczyszczenia telefonu z naszych danych w przypadku kradzieży.

‎McAfee Security: Private VPN
‎McAfee Security: Private VPN
Developer: McAfee, LLC.
Price: Gratis+

4. Avira Vault

Avira to antywirus na iPhone’a, który dostarcza narzędzia, które mają nam pomóc w przypadku kradzieży telefonu. Dostajemy do dyspozycji chroniony hasłem “schron”, w którym możemy przechowywać zdjęcia, filmy, hasła, dane kart kredytowych i wszystko, co moglibyśmy zapomnieć. Poza tym ten antywirus na iPhone’a sprawdzi, czy nas e-mail nie brał udziału w największych wyciekach haseł do kont mailowych – zdaniem Aviry dotyczy t o5-10% WSZYSTKICH kont e-mail na świecie. Dostajemy też możliwość zlokalizowania naszego telefonu w przypadku tego zgubienia/kradzieży.

Avira Vault
Avira Vault
Developer: Avira Holding
Price: Free+

 

5. Norton Mobile Security

Norton to trzeci w tym zestawieniu producent, którego jest w stanie rozpoznać niemal każdy. Kupując jedną subskrypcję, zapewniamy sobie ochronę na wszystkie nasze urządzenia. Konfiguracja programu odbywa się przez stronę internetową. Ten antywirus na iPhone’a. Możemy wybrać tworzenie kopii zapasowej naszych kontaktów, przetransferowanie ich na nowe urządzenie oraz dzielenie ich pomiędzy kilka telefonów. Możemy lokalizować zgubione smartfony, nasze dane są chronione przez osobne zabezpieczenie i oczywiście dostajemy możliwość zdalnego usuwania danych z urządzenia.

Norton Mobile Security.
Norton Mobile Security.
Developer: Symantec
Price: Free

 

Kupując drogie urządzenie pokroju iPhone’a lub iPada, robimy wszystko, aby chronić obudowę i ekran, ponieważ ich wymiana może kosztować krocie. Ale warto też zadbać o to, co jest w środku. Antywirus na iPhone’a to dodatkowa warstwa ochronna, która sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o nasze dane. Mając takie oprogramowanie, możemy ze spokojem przeglądać internet wiedząc, że jest coś, co zatrzyma niebezpieczne załączniki, które będą chciały przejąć kontrolę nad telefonem i próbować wyłudzić nasze pieniądze. A to może nas kosztować o wiele więcej, niż sama wymiana ekranu w telefonie.

 

A czy Wy korzystacie z antywirusów na iOS? Czy uważacie, że ochrona dostarczana przez Apple’a to wystarczająca bariera między Wami, a złodziejami i hakerami?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *