Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

najgorszy Internet mobilny raport

Gdzie w Polsce jest najgorszy Internet mobilny? Raport RFBenchmark

Wakacje to okres wzmożonych podróży. Jest to czas, gdy sieci komórkowe muszą radzić sobie ze zwiększonym obciążeniem internetu mobilnego. W końcu będziemy z niego korzystać o wiele więcej, będąc w drodze lub w kurortach wypoczynkowych. Operatorzy komórkowi lubią się chwalić ulepszaniem swojej sieci oraz jej wydajnością w popularnych miejscowościach turystycznych. Jednak dla odmiany RFBenchmark postanowił sprawdzić, gdzie jest najgorszy internet mobilny w naszym kraju.

Najgorszy Internet mobilny – raport RFBenchmark

Z raportu RFBenchmark wynika że najgorzej pod względem internetu mobilnego wypada południe oraz zachód Polski. Województwa lubuskie, dolnośląskie, opolskie i podkarpackie – to tam nasz internet mobilny będzie najwolniejszy. Również w Małopolsce, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach będziemy mieli gorzej, niż w pozostałych częściach Polski.

>>>Sprawdź też: porównanie Internet domowy <<<

Szybkość pobierania danych LTE

Jeżeli masz telefon w Plusie i mieszkasz w woj. opolskim, to raczej nie masz co liczyć na szybki internet mobilny. Według raportu, Plus ma tutaj najgorszy internet mobilny ze wszystkich operatorów, srednia prędkość pobierania to zaledwie 3,79 Mb/s. Drugą najgorszą wartosć odnotował Play – 5,4 Mb/s w woj. lubuskim. Orange znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 7,51 Mb/s w woj. warmińsko-mazurskim. “Najlepiej” wypadł T-mobile, mając 11,97 Mb/s na podlasiu. Dla porównania, średnia prędkość pobierania w internecie mobilnym w Polsce, to 24,5 Mb/s.

najgorszy Internet mobilny download

Szybkość wysyłania danych LTE

Wysłanie danych zdecydowanie najgorzej wygląda na zachodzie kraju oraz na Podkarpaciu. Najwolniejsze wysyłanie ma Orange w w województwie opolskim (1,8 Mb/s). Zaraz za Orange jest Play w województwie lubuskim (1,92 Mb/s), Trzeci wynik – prosto z Podkarpacia – ma Plus ze średnią 2,32 Mb/s. Ponownie T-mobile ma najlepszą wartość – 2,47 Mb/s w woj. dolnośląskim. A jaka jest średnia dla całego kraju? 9,93 Mb/s czyli wielokrotnie więcej.

najgorszy Internet mobilny upload

Najgorszy Ping w Polsce

Ostatnią kategorią, jaką przygotował RFBenchamrk, jest ping. Średnia w Polsce dla internetu LTE to 40 ms. Jednak LTE w Orange w woj. podkarpackim to 73 ms, w woj. małopolskim 63 ms w Plusie, 58 ms w Play w woj. warmińsko-mazurskim. T-mobile zanotował najgorszy wynik w woj. dolnośląskim – 48 ms.

Ciekawie wyglądają takie dane, zwłaszcza jeżeli zestawimy je z rankingami prędkości internetu, które uśredniają wartość dla całego kraju. Zdecydowanie nie są to też informacje, którym sieci komórkowe będą się chwalić. Ale z pewnością warto mieć na uwadze to, że dobry internet to nie tylko kwestia odpowiedniego abonamentu, ale też doboru odpowiedniej sieci komórkowej dla miejsca naszego zamieszkania.

Poniżej możecie pobrać aplikację RFBenchmark i samemu testować swój internet mobilny. A Wy jakie macie doświadczenia z najgorszym internetem mobilnym? Pokrywają się one z tymi danymi?

Pobierz aplikację RFBenchmark:

SPEED TEST 4G LTE 3G MAP QoS
SPEED TEST 4G LTE 3G MAP QoS
Developer: Unknown
Price: Free

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *