Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Mniej googlowania, czyli wyszukiwanie poprzez obraz

Widziałeś ciekawego ptaka na swoim podwórku? Chciałbyś dowiedzieć się jaka jest jego nazwa oraz gdzie występuje? Nie musisz sięgać po atlas, żeby to zrobić. Każdemu od razu nasuwa się googlowanie. Ale co i jak wyszukać, skoro nie znamy nazwy? Wpisujesz słowa-klucze, które być może ,,wpasują się” do tego, co akurat chcesz się dowiedzieć. Jednak są też inne możliwości, które mogą się przydać i znacznie zaoszczędzą Twój czas. Mowa oczywiście o wyszukiwaniu obrazem.

Google Lens – Obiektyw Google

Google Lens to uniwersalna wyszukiwarka obrazem, pozwalająca odnaleźć informację na temat wielu obiektów, wskazanych aparatem smartfonu. Pozwala między innymi odczytać informacje o potrawach w menu, znanych budynkach, towarach ze sklepów, zwierzętach, osobach na zdjęciach czy przedmiotach codziennego użytku. Google Lens to program, który stymuluje ludzkie myślenie, dlatego jest Ci w stanie dostarczyć jak najwięcej informacji na temat danego przedmiotu. Podstawowym zadaniem Google Lens jest dostarczenie nam informacji o otaczającym nas świecie. W wielu przypadkach podpowie także, do czego służy przedmiot, choć nie radzi sobie z tym najlepiej. Google Lens pomoże podczas zakupów. Kierując aparat na meble, elementy dekoracyjne czy ubrania – można odnaleźć podobne towary w sklepach internetowych i od razu sprawdzić cenę.

PlantNet Plant Identification

Jest to aplikacja do rozpoznawania roślin. Identyfikacja roślin odbywa się przez sfotografowanie danego obiektu. Po uruchomieniu aplikacji możemy zdecydować, czy chcemy skorzystać z funkcji geolokalizacji. Na podstawie naszego położenia, PlantNet wybierze dla nas odpowiednią bazę roślin charakterystycznych dla danego obszaru. Obecnie aplikacja oferuje 20 takich pakietów. Jeśli chcesz sprawdzić daną roślinę, pamiętaj o wykonaniu dobrego, wyraźnego zdjęcia. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre kwiaty czy drzewa wyglądają bardzo podobnie i system może je błędnie zidentyfikować. Obecnie PlantNet może rozpoznać aż 20 000 gatunków roślin, jednak ta liczba stale rośnie, dzięki kolejnym zdjęciom dodawanym przez użytkowników.

Aplikacje te pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ nie musisz wyszukiwać czegoś, o czym nie masz pojęcia jak może się nazywać.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *