Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Microsoft Teams – aktualizacja udostępniania plików

W czasie pandemii wraz z przejściem na zdalne nauczanie, niemal każdy zapoznał się z Microsoft Teams. Od tamtej pory liczba użytkowników komunikatora Teams nieustannie rośnie, ale Microsoft nie zatrzymuje rozwoju swojej aplikacji i planuje następne aktualizacje. Wśród nich ma się znaleźć m.in: wygłuszanie szumów i hałasów, blokowanie wyłączania wyciszenia mikrofonu w spotkaniu Teams, szybsze i łatwiejsze udostępnianie plików w Teams, a także ankiety dla zespołów wewnątrz aplikacji Teams i opcja udostępniania plików z kluczową funkcją bezpieczeństwa.

Przesyłanie danych odpowiednio chronione

Microsoft Teams dosyć szybko stał się jedną z najpopularniejszych usług, które pozwalają na przeprowadzenie spotkań online lub wideokonferencji w większym gronie. Z komunikatora korzysta więc miliony użytkowników. Nie tylko prywatnych, ale także biznesowych. Stąd pomysł, by przesyłane przez nich dane były odpowiednio chronione. Harmonogram wdrażania aktualizacji w życie uległ zmianie. Użytkownik otrzyma do dyspozycji ulepszone opcje udostępniania plików. Oficjalny komunikat wyjawia czego mogą spodziewać się konsumenci:

,,Usprawnij udostępnianie dzięki Microsoft Teams. Możesz teraz utworzyć łącze do udostępniania dla dowolnego pliku przechowywanego w aplikacji Teams i bezpośrednio ustawić odpowiednie uprawnienia. Ponadto możesz ustawić uprawnienia dla plików przechowywanych w SharePoint lub OneDrive podczas tworzenia prywatnego czatu lub rozpoczynania konwersacji na wybranym kanale.”

Co to oznacza w praktyce? Sam będziesz mógł ustawić czy odbiorca może daną treść wyłącznie przeglądać czy też na przykład edytować. Funkcja ta pozwoli nie tylko na łatwiejsze dzielenie się materiałami, ale także zwiększy bezpieczeństwo. Może to być przede wszystkim korzystne dla użytkowników Teamsa. Nie wiadomo jednak, kiedy Microsoft dokładnie zdecyduje się na wdrożenie aktualizacji. Planowany termin to prawdopodobnie luty. Czy tak będzie? Czas pokaże. Warto więc regularnie sprawdzać dostępność nowości.

Udostępnianie plików w aplikacji Teams

Istnieje kilka sposobów przekazywania plików do aplikacji Teams. Po przekazaniu pliku możesz również udostępnić link. Dzięki temu nie musisz przekazywać wielu kopii tego samego pliku, aby udostępnić go w różnych miejscach.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *