Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Nokia 7600 -10 najdziwniejszych telefonów

Subiektywna lista 10 najdziwniejszych telefonów

W końcu dożyliśmy czasów, gdy sztandarowe smartfony największych producentów dobijają ceną do magicznej granicy tysiąca dolarów. A nawet czasem ją przekraczają. Oczywiście te słuchawki też są magiczne (albo “magiczne”). Jakby nie patrzeć, to dość istotny moment w historii telefonów komórkowych. iPhone X, Galaxy Note 8, Pixel 2 XL… Telefony te wyglądają rewelacyjnie i spisują się jeszcze lepiej. I tak sobie myślę, że dla kontrastu warto przypomnieć sobie 10 najdziwniejszych telefonów w dziejach. Oczywiście jest to lista całkowicie subiektywna. Nie zdziwię się, jeżeli znacie jakieś jeszcze bardziej odjechane konstrukcje.

Nokia 7600

To jakże zacne zestawienie otwierają dwa telefony Nokii. Muszę przyznać, że przygodę z telefonami komórkowymi zacząłem właśnie z fińskimi komórkami. Ale w pewnym momencie chyba zabrakło kogoś w tej skandynawskiej firmie, kto powiedziałby “stop”. I tak powstało to… coś. Telefon stworzony najwyraźniej po to, aby nasi znajomi myśleli, że trzymamy w kieszeni tamagotchi, a nie telefon komórkowy. Złodzieje pewnie wręcz panikowali na jego widok. Nie powiem dlaczego. Telefon został wydany w 2003 roku.

Nokia 7600 -10 najdziwniejszych telefonów

Nokia N-Gage

Ot, telefon który nigdy nie zrozumiał, dlaczego nikt nie chce być uważany za kogoś, kto wiecznie gra w gry na telefonie. Pamiętam, jak był bardzo mocno promowany. I kiedy trafił w 2003 roku do sprzedaży, wydawał się taki fajny, że hej! Kiedy teraz patrzę na N-Gage, to zastanawiam się dlaczego telefony komórkowe nie poszły właśnie w tą stronę (ironia, żeby nie było)

Nokia N-gage

Motorola Sidekick Slide

Skoro już jesteśmy przy telefonach konsolopodobnych, nie wypada nie wspomnieć o Sidekicku. Wyróżniał się spośród innych telefonów tego typu tym, że zamiast wysuwać klawiaturę, to ekran był elementem ruchomym. Telefon był w sam raz dla każdego, kto chciał w bardzo dramatyczny i widowiskowy sposób odpowiadać na SMS-y.

SideKick

Huawei KFC

Dla odmiany może skrzydełko? Tzn. smartfon? Z jakichś niewątpliwie ważnych powodów Huawei przy współpracy z KFC postanowiło wydać w tym roku limitowaną edycję telefonu z logiem KFC. Powstrzymam się od dalszych komentarzy. Dla własnego dobra. Smartfon ten jest dostępny tylko na rynku chińskim.

Telefon KFC

GTstar BM50

Następnym “cosiem”, który Wam zaprezentuję, jest BM50, czyli “najmniejszy telefon świata”. Jeżeli zdjęcie nie oddaje tego czym jest, to pozwólcie że pomogę. Oto telefon wielkości słuchawki bluetooth. Kosztuje w granicach 100 złotych i jest można powiedzieć, że jest to najbardziej spektakularna przeciwwaga dla coraz większych phabletów, jakimi ostatnio raczą nas producenci smartfonów.

BM 50

Vertu Signature Touch

Jeżeli jednak wolicie coś droższego, coś co pokaże Waszym znajomym, że “lubicie skórę”, to może Signature Touch jest właśnie dla Was. Za jedyne 8000 dolarów dostaniecie własny smartfon ze skórzaną obudową. Kto bogatemu zabroni? (ekhem…obrońcy…ekhem…praw…zwierząt?…ekhem)

Vertu

Sirin Labs Solarin

Chyba się trochę zakrztusiłem. Ale to zapewne przez cenę tego telefonu. Ten szpanerski telefon z “trochę” przestarzałym Snapdragonem 810 i Androidem 5.1 jest  wyceniony na 16000 dolarów, co sprawia, że poprzedni w zestawieniu telefon wygląda jak produkt dla biedaków.

Solarin

RED Hydrogen

Wracamy na ziemię z tym oryginalnym telefonem, który jest zapowiadany, jako produkt dla zapalonych filmowców, do tego posiadający holograficzny wyświetlacz. Co jak co, ale ten telefon może faktycznie oferować coś ciekawego. Co jednak nie zmienia faktu, że wygląda jak rekwizyt z filmu sci-fi.

RED Hydrogen

Blackberry Passport

Ten Blackberry może nie ma takich rewolucyjnych rozwiązań, jak Hydrogen, jednak trafia tutaj ze względu na niemal kwadratowy wyświetlacz, przez który nie wiadomo, czy robisz sobie selfie w trybie panoramicznym czy portretowym.

Blackberry Passport

Motorola Flipout

Na koniec zostawiłem to cudo. Telefon zadebiutował w 2010 roku i powinien być ostatnim telefonem z kwadratowym wyświetlaczem. Zawsze, kiedy widzę Flipouta, mam wrażenie że coś jest nie tak z tym telefonem. No ale pamiętajmy, to tylko ja. Nie sugeruję, że jest zły, ale jak sam tytuł artykułu wskazuje, tutaj trafiło 10 najdziwniejszych telefonów według mojego uznania.

Flipout - 10 najdziwniejszych telefonów

 

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *