Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Lepsza jakość dźwięku na Spotify

Nowa usługa na Spotify – Spotify HiFi, ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku. Zapewni ona dostęp do muzyki w jakości CD, która ma być bezstratna.

Nowa jakość dźwięku

Spotify udało się przeprowadzić rewolucję w dostępie do muzyki, a także zdominować rynek streamingu audio. Spodobało się to milionom użytkowników. Spotify to absolutny numer jeden wśród muzycznych serwisów streamingowych. Możesz być niemal pewny, że twoje ulubione kawałki znajdują się w jego katalogu, a do tego aplikacja świetnie działa. Jednak jest coś, co przeszkadza użytkownikom i przez co Spotify przegrywa z Tidalem. Jest to oczywiście jakość dźwięku. Dlatego Szwedzi postanowili wziąć się do roboty i poprawić te niedogodności.
W poniedziałek (tj. 22.02.21 r.) odbyła się konferencja Steam On, która była pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez Szwedów. W trakcie eventu zapowiedziano nowości, które zostaną wkrótce wprowadzone w platformie. Wśród nich jest nowy plan Spotify HiFi.

Czym jest Spotify HiFi?

Spotify HiFi jest niczym innym jak nowym abonamentem premium, który skierowany jest do osób, dla których jakość dźwięku jest istotna. Najwyższa jakość w pakiecie Spotify Premium dla wielu osób jest wystarczająca, ale nie dla wszystkich. Braki można zauważyć szczególnie, gdy korzystamy z dobrych słuchawek czy głośników.
Spotify HiFi ma być dostępne jeszcze w tym roku na wielu urządzeniach, które pozwalają korzystać z usługi. Można będzie liczyć na wsparcie Spotify Connect i na wybranych głośnikach oraz innych urządzeniach audio. Pojawienie się tego pakietu oznacza, że Tidal czy Amazon Music niekoniecznie już zachęcą do siebie osoby, które preferują wyższą jakość dźwięku. W końcu i to będzie czynnik charakteryzujący Spotify.
Niestety, wiele szczegółów nie jest jeszcze znanych. Nie wiadomo na przykład czy Spotify HiFi zadebiutuje w Polsce od razu czy jednak będziemy musieli poczekać dłużej niż użytkownicy innych krajów. Nie znamy też ceny pakietu, ani daty oficjalnej premiery. Jedyne co wiadomo to, że trzeba będzie zapłacić za niego więcej i że nowy plan trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *