Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Laptop dla studenta – propozycje do 2000 zł

Czy uchował się jeszcze jakiś student, który nie posiada własnego laptopa? W czasie pandemii można śmiało powiedzieć, że to niemal niemożliwe! Czy chcemy czy nie nasze użytkowanie urządzeń takich jak laptop znacznie wzrosło. Spędzamy więcej czasu niż byśmy chcieli, jednak co zrobić? Najlepiej zacząć od odpowiedzi na pytanie – co powinien mieć do zaoferowania idealny laptop dla studenta?

Ogólne podpowiedzi na start

Laptop powinien być dobrany do typu studiów, ponieważ w zależności od kierunku mogą nas interesować różne podzespoły

–> Laptop na studia humanistyczne – powinien charakteryzować się duża wydajnością. Nikt nie chce być cały czas uzależniony od dostępności do gniazdka elektrycznego. Nie będzie raczej potrzebny mocny układ graficzny, jednak ważną kwestią będzie klawiatura. Niski skok, podświetlenie i ergonomia to coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem.
–> Laptop na studia związane z obróbką wizualną – sprzęt przyszłego grafika, projektanta czy architekta musi dysponować mocnym procesorem i dedykowana karta graficzną. Istotna będzie także pamięć RAM, ale nie tylko to. Kwestia ekranu jest tutaj sprawą kluczową – matryca musi jak najlepiej oddawać barwy. Powinna być także matowa, aby odbicia światła nie przeszkadzały w pracy.
–> Laptop na studia techniczne – Warto w tym przypadku postawić na dysk SSD i procesory z wyższej kategorii wydajności.

Laptop dla studenta – propozycje

Dla wielu studentów kluczowym parametrem przy wyborze laptopa jest jego cena. Zatem nasze propozycję opierają się na tych do 2000 złotych.

–> Asus VivoBook – to jeden z najtańszych modeli z tak wydajnym procesorem. Sprzęt wyposażono w 8 GB RAM-u i dysk SSD 256 GB. Nie nadaje się raczej do projektowania – brakuje karty graficznej, a do tego miejsca na dane jest dość mało

–> Asus VivoBook Flip – Jest to laptop bardzo mobilny – jest lekki (1,5 kilograma), ma zaledwie 1,5 cm grubości i dysponuje ekranem 360 stopni. Będzie to świetny sprzęt do tworzenia notatek.

–> Acer Aspire 3 – Dysk SSD 256 GB pozwala na przetrzymywanie plików z pakietu biurowego i podstawowych programów. Acer stawia na matowy ekran 15,6 cala FHD. Laptop waży zaledwie 1,9 kilograma.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *