Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Kontrola rodzicielska – przydatne aplikacje

Nie sposób zaprzeczyć, że większość dzieci na co dzień korzysta z Internetu. Trudno temu zapobiegać, jeśli nawet do szkoły są polecenia w stylu ,,poszukaj w Internecie”. Pandemia dodatkowo zrobiła swoje, teraz już korzystanie z technologii przez dzieci jest niezbędne. Każde z nich musiało się przestawić na tryb nauczania zdalnego, a bez dostępu do Internetu nie mogłyby uczestniczyć w lekcji.

Kontrola rodzicielska – po co?

Głównym założeniem tego typu sposobu nie jest ,,kontrola” a bardziej ,,ochrona” pociech. Mimo wielu atutów, dzieci jak nikt inny nie zdają sobie sprawy z cyberprzestępczości w Internecie. Są one najbardziej narażone na zawieranie znajomości z obcą osobą, ponieważ wierzą, że jest tym za kogo się podaje. Niestety Google zrezygnowało ze zintegrowanej opcji pozwalającej na utworzenie profilu z ograniczonym dostępem w systemie Android. Rozwiązanie jest dostępne wyłącznie w postaci zewnętrznej aplikacji.

Użyteczność blokady rodzicielskiej

Przy wyborze aplikacji powinieneś zwrócić uwagę na funkcję, jakie powinien zawierać program. Wśród dostępnych funkcji znajdują się:

* lokalizacja – na bieżąco wiesz gdzie znajduje się dziecko
* śledzenie połączeń i wiadomości tekstowych – sprawdzi się gdy nieznajomy będzie próbował skontaktować się z naszą pociechą
* bezpieczne przeglądanie Internetu – dziecko będzie mogło korzystać ze stron dostosowanych do jego wieku
* ograniczenia czasowe w użytkowaniu telefonu – pomoże w kontrolowaniu spędzania czasu przed telefonem
* monitoring aktywności dzieci – głównie skupi się na mediach społecznościowych

Aplikacje do kontroli rodzicielskiej

* Yumy Apps FamilyTime Parental Control to bezpłatna aplikacja, która koncentruje się na opcjach związanych z lokalizacja dzieci. Rodzice mogą weryfikować gdzie znajduje się ich pociecha, ale także jest w stanie określić czy np. w tym czasie, co powinno jest w szkole.

* Google Family Link to bezpłatna aplikacja, dzięki której zobaczysz, co Twoje dziecko robi w Internecie. Family Link posiada funkcję, która dobierze aplikację, stosownie do wieku dziecka.

* Kaspersky Safe Kids blokuje niebezpieczne witryny (bezpłatnie). Dziecko może bezpiecznie surfować po Internecie. Możesz nie tylko zarządzać aplikacjami, ale także ustawić limit czasowy.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *