Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Konkurs Huawei: główna nagroda 100000 PLN?

20 nowatorskich projektów na rzecz wyrównania szans, poprawy dostępności i walki z wykluczeniami w kolejnym etapie Huawei Startup Challenge.

Huawei Startup Chellenge

Nowe technologie mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w rozwiązaniu problemów społecznych. Potwierdzają to pomysły startupów, które zgłosiły się do konkursu Huawei Startup Challenge. Ze zgłoszonych niemal 250 przełomowych rozwiązań, kapituła wyłoniła dwadzieścia projektów o wyróżniającym się potencjale, które wezmą udział w kolejnym etapie pierwszego konkursu zmieniającego optykę rozwiązania palących problemów społecznych, związanych z dostępnością.

Celem konkursu Huawei Startup Challenge jest wspieranie młodych innowatorów działających w Polsce i regionie CEE, którzy tworzą rozwiązania na rzecz równego dostępu i wyrównania szans, oparte na nowych technologiach. Konkurs organizowany jest przez Fundację Startup Hub Poland oraz Huawei, w której działalność w Polsce od lat wpisane jest przeciwdziałanie wykluczeniom, w różnych aspektach codziennego życia, realizowane zarówno poprzez zastosowanie najnowszych technologii, jak i przez wspieranie inicjatyw na rzecz równego dostępu.

– ,,W ramach konkursu chcemy rozwijać nieszablonowe rozwiązania i innowacje technologiczne w walce przeciw wykluczeniom każdego rodzaju. Niezmiernie cieszy nas fakt, że do konkursu zgłosiło się blisko 250 startupów, które pracują nad wykorzystaniem najnowszych technologii do podnoszenia aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami, włączenia do cyfrowego świata różnych grup społecznych czy poprawy dostępności edukacji, zdrowego środowiska i usług medycznych. Pokazuje to, że problem wykluczenia w różnych obszarach jest istotny dla startupów, a inicjatywy takie jak Huawei Sturtup Challenge mogą wspierać je w realizacji projektów wartościowych dla społeczeństwa” – mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska.

Nagrody

W ramach Huawei Startup Challenge na uczestników czeka spersonalizowana ścieżka wyzwań, na którą składają się zadania, opinie ekspertów i kamienie milowe, zaprojektowane w celu ulepszenia ich rozwiązań. W finale konkursu z dziesiątki liderów kapituła wybierze 3 najlepsze projekty, które otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 35000, 50000 i 100000 PLN.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie https://startuphub.pl/huawei/ oraz na fanpage Huawei Polska na portalu Facebook: https://www.facebook.com/HuaweiPL

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *