Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

jak zresetować iPhone

Jak zresetować iPhone? Prosty poradnik

Niestety nawet iPhone’om z czasem zdarza się przyciąć, zawiesić. Co wtedy? Wtedy trzeba szybko sprawdzić jak zresetować iPhone. Reset i ponowne uruchomienie smartfona w większości przypadków rozwiązuje problem. Jednak w zależności od tego z jakiego modelu korzystasz będziesz musiał zresetować swoje urządzenie nieco inaczej. W dzisiejszym prostym poradniku podpowiemy Ci jak to zrobić.

Jak zresetować iPhone – soft reset i hard reset

Zacznijmy od tego, że każdy iPhone w zależności od sytuacji możemy zresetować na dwa sposoby – możemy wykonać soft reset lub hard reset. Czym się od siebie różnią i kiedy stosujemy pierwszy, a kiedy drugi?

Soft reset – to taki tradycyjny reset wykonywany za pomocą poleceń. W przypadku starszych iPhone’ów trzeba po prostu przytrzymać znajdujący się u góry przycisk Sleep/Wake do momentu aż zobaczymy napis “slide to power off”. Suwak przesuwamy w prawo, co spowoduje wyłączenie iPhone’a. W modelach od iPhone 6 przycisk Sleep/Wake umieszczony na prawym boku urządzenia. Po wyłączeniu urządzenia wystarczy znowu przytrzymać ten sam przycisk, żeby go włączyć. Bywa jednak, że smartfon zupełnie nie reaguje na powyższe działania i wtedy trzeba skorzystać z innego sposobu na reset.

Hard reset – jest bardziej inwazyjny niż opisany wyżej soft reset. Całkowicie wyłącza zasilanie telefonu, działa więc podobnie jak kiedyś wyjęcie baterii. Hard reset pomaga rozwiązać drobne problemy wynikające z błędów w iOS.

UWAGA! Zanim przeprowadzisz hard reset zapisz wszelkie dane! Dla bezpieczeństwa najlepiej wykonaj kopię zapasową.

Na starszych modelach hard reset przeprowadza się przytrzymując przyciski Sleep/Wake i Home aż do pojawienia się loga firmy. Potem telefon się wyłączy. W nowszych modelach (iPhone 7), w których nie ma przycisku Home, przytrzymujemy jednocześnie Sleep/Wake i Volume down. Jeszcze inaczej wygląda procedura w przypadku iPhone 8, 8 Plus czy iPhone X. W tych urządzeniach trzeba szybko wcisnąć i puścić przycisk Volume up, potem to samo zrobić na przycisku Volume down, a na koniec przytrzymać power button (z boku). Wedy powinno pojawić się logo Apple zwiastujące wyłączenie urządzenia.

Teraz już wiecie na jak zresetować iPhone, ale opiszmy to w jeszcze w kilku prostych punktach.

Soft reset krok po kroku

  • Przytrzymaj przycisk Sleep/Wake (w starszych modelach jest u góry, w nowszych z boku), aż zobaczysz suwak.
  • Puść przycisk i przesuń suwak w prawo.
  • Telefon się wyłączy.
  • Znowu przytrzymaj przycisk Sleep/Wake aż urządzenie się włączy.

Hard reset krok po kroku

  • Przytrzymaj jednocześnie przyciski Sleep/Wake (na górnej lub bocznej krawędzi) oraz przycisk Home (pod ekranem) i trzymaj je tak długo (ok. 10 sekund), aż na ekranie zobaczysz logo Apple.
  • Puść oba przyciski i chwilę odczekaj.
  • Jeżeli nic się nie pojawiło na ekranie, przytrzymaj obydwa guziki jeszcze przez chwilę (ok. 2-3 sekundy). Po tym czasie logo powinno się pojawić, a potem urządzenie się wyłączy.

Hard reset w iPhone X, iPhone 8, 8 Plus

  • Wcisnąć i szybko puścić przycisk głośności – volume up
  • Następnie szybko naciśnij i puść przycisk głośności – volume down
  • Potem naciśnij i przytrzymaj power button (znajdziesz go z boku), aż pojawi się logo Apple.

Co ważne hard reset powinien być traktowany jako ostateczność. Wykonuj go tylko jeśli nie masz innego wyjścia.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *