Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

jak założyć szkło hartowane

Jak założyć szkło hartowane? I jak je zdjąć…? Poradnik

Jak założyć szkło hartowane? Kupiłeś je właśnie, żeby chronić wyświetlacz swojego smartfona i zastanawiasz się jak przykleić szkło, żeby  się nie odklejało i żeby nie zostawić pod nim żadnych pęcherzyków powietrza? Nie martw się, spokojnie dasz sobie z tym radę po przeczytaniu naszego poradnika. Szkło hartowane na telefon to dobry wybór. Jest nawet 7-krotnie mocniejsze niż zwykłe i zdecydowanie lepiej znosi skoki temperatur oraz wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Przejdźmy więc do tego, jak je przykleić na telefon!

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Zanim zabierzesz się za zakładanie szkła, pamiętaj, żeby wybrać czyste i dobrze oświetlone miejsce oraz dokładnie umyć ręce. Wydaje się, że to błahostki, ale uwierz, zaniedbanie któregokolwiek z tych punktów, może popsuć całą Twoją pracę. Lepiej więc temu zapobiec i wszystko odpowiednio przygotować.

A teraz do rzeczy. Poniżej przedstawimy w punktach co powinieneś robić, krok po kroku.

Szkło hartowane jak założyć?

  1. Otwórz pudełko ze szkłem. Znajdziesz tam samo szkło zabezpieczone folią oraz mokrą i suchą ściereczkę, a także kartonik do wypychania powietrza spod szkła. Wypakuj to wszystko, żeby było pod ręką.
  2. Dokładnie oczyść ekran telefonu. Zrób to korzystając najpierw z wilgotnej ściereczki. Tylko uwaga!!! Nie szoruj nią we wszystkie strony, po prostu przeciągnij przez całą długość telefonu od góry do dołu. Potem przetrzyj ekran suchą ściereczką. Na powierzchni nie mogą zostać żadne kropelki.
  3. Ustaw szkło dłuższym bokiem do telefonu celując tak, żeby dokładnie dopasować otwory na kamerę. Przyklej naklejki pozycjonujące do boku obudowy, a następnie zerwij folię z numerem 1.
  4. Przyciśnij szkło do ekranu i przy użyciu rakli usuń wszelkie bąbelki powietrza. Raklą operujemy od środka szkło na zewnątrz.
  5. Przetrzyj szkło ściereczką by pozbyć się ewentualnych drobinek kurzu i zerwij folię ochronną z numerem 3.  (Nie będzie jej w przypadku szkła hartowanego fabrycznie!!). Potem przetrzyj szmatką jeszcze raz i już gotowe.

Jak widzisz cały ten proces wcale nie jest taki straszny. Wiesz już jak założyć szkło hartowane na telefon, ale warto też dowiedzieć się jak je zdjąć.

Jak zdjąć szkło hartowane z telefonu?

Jak zdjąć szkło hartowane z ekranu? Zdejmowanie szkła z telefonu jest jeszcze łatwiejsze niż naklejanie. W zasadzie wystarczy podważyć szkło na rogach. Można to zrobić paznokciem albo jakimś cienkim, twardym przedmiotem np. wykałaczką. Trzeba jednak uważać, żeby nie zarysować ekranu. Kiedy uda Ci się podważyć jakiś róg, możesz wsunąć w powstałą szczelinę kartę bankową i delikatnie podważać całą taflę szkła. Jeśli miejscami klej przysechł na tyle, że nie chce odejść – co zdarza się raczej rzadko – możesz przez chwilę podgrzać go ciepłym powietrzem z suszarki. Tyle wystarczy. Szkło zazwyczaj szybko odchodzi, kiedy tylko uda się podważyć róg.

Teraz wiesz już jak założyć szkło hartowane i jak je zdjąć z telefonu!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *