Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

przenieść SMS-y na komputer

Jak przenieść SMS-y na komputer? Poradnik

Żyjemy dziś w dobie komunikatorów. To niezaprzeczalny fakt i chyba nikt nie będzie z nim dyskutował. Zdecydowana większość z nas komunikuje się przez Messenger, WhatsApp, Viber czy jeszcze inne aplikacje. Mimo to nadal wysyłamy też SMS-y. Co więcej, bywa, że mają dla nas wartość sentymentalną. To może być powód, dla którego nie chciałoby się ich stracić. Choć dzisiejsze smartfony mają sporo pamięci na dane, to jednak żeby jej nie zapełnić samymi wiadomościami albo, żeby nie ryzykować ich utraty w jakiś inny sposób, warto wiedzieć jak przenieść SMS-y na komputer. Na szczęście nie jest to wcale trudne ani czasochłonne.

Jak przenieść SMS-y na komputer?

Żeby szybko i sprawnie przeprowadzić całą operację wystarczy pobrać odpowiednią aplikację. Wejdźcie w Sklep Play i ściągnijcie na smartfon aplikację SMS Backup & Restore.

SMS Backup & Restore
SMS Backup & Restore
Developer: Unknown
Price: Free

Aplikacja pobrana? To przechodzimy dalej!

Uruchamiamy program

Przed naszymi oczami pojawi się kilka opcji do wyboru:

 • Kopia
 • Przywracanie
 • Transfer
 • View backups
 • Manage Space

Wybieramy Kopia.

Wybierz gdzie chcesz zapisać wiadomości

Teraz trzeba ustalić, gdzie chcemy zapisać skopiowane wiadomości. Mamy tu trzy możliwości:

 • Google Drive (czyli Dysk Google)
 • Dropbox
 • lokal backup

Zapisanie kopii na Dysku Google to wygodne rozwiązanie, bo mamy do nich dostęp z każdego urządzenia i w każdym momencie. Można też zapisać je w Dropbox lub po prostu w oddzielnym folderze na swoim telefonie (opcja lokal backup). Jeśli z jakiś przyczyn, nie chcecie przechowywać wiadomości w chmurze, wybierzcie trzecią opcję. Jednak w tej sytuacji musicie potem podłączyć telefon do komputera i ręcznie przenieść zawartość folderu na swój komputer.

Załóżmy jednak, że wybieracie Dysk Google, co dalej?

 1. Zaloguj się na swoje konto Google.
 2. Nazwij przenoszone pliki.
 3. Kliknij Back up now.

I w zasadzie to tyle. Aplikacja pozwala nie tylko przenieść SMS-y na komputer. Możecie także skopiować listę połączeń głosowych oraz MMS-y. Cały proces przebiega szybko, a program jest na tyle czytelny i intuicyjny, że nie powinniście mieć żadnych trudności z jego obsługą.

A Wy jak zgrywacie swoje SMS-y na komputer? W ogóle zdarza Wam się czasem to robić?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *