Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

przenieść dane

Jak przenieść dane z Androida na iOS?

Choć wielu z nas jest wiernych jednemu systemowi – Androidowi lub iOS’owi, to jednak zdarza się, że ktoś postanawia dokonać zmiany. Może na przykład od lat używał smartfona z Androidem, ale chce przerzucić się na iOS, żeby zobaczyć wreszcie z czym to się je. Tak, czy inaczej osoba, która zamienia smartfon z systemem Android na iPhone’a działającym na systemie iOS, będzie musiała przejść przez proces przenoszenia danych ze starego do nowego urządzenia. Jak to zrobić? Jak przenieść dane z Androida na iOS?

Migracja z systemu Android na iOS wg. Apple

Jak Apple zaleca dokonać migracji z Androida na iOS? Producent radzi przenieść dane ze starego smartfona korzystając z aplikacji Przenieś do iOS. Należy ją pobrać na urządzenie z Androidem korzystając ze sklepu Google Play.

Auf iOS übertragen
Auf iOS übertragen
Developer: Unknown
Price: Free

Najpierw jednak upewnij się, że masz włączone Wi-Fi w telefonie, i że wszystko, co zamierzasz przenieść zmieści się w pamięci Twojego iPhone’a. Kiedy już to zrobisz możesz przejść przez kolejne kroki.

 • Rozpocznij konfigurację iPhone’a. Gdy pojawi się ekran “Aplikacje i dane” wybierz: Przenieś dane z systemu Android.
 • Na smartfonie z Androidem uruchom aplikację Przenieś do iOS i stuknij Dalej. Zaakceptuj warunki i znowu stuknij Dalej w prawym dolnym rogu ekranu Find Your Code (Znajdź swój kod).
 • Teraz na Twoim iPhone’nie na ekranie Przenieś z Androida stuknij Dalej i poczekaj na wyświetlenie kodu.
 • Wyświetlony na iPhone’nie kod przepisz na smartfon z Androidem i poczekaj aż wyświetli się ekran Transfer Data (Przenoszenie Danych).
 • Na starym smartfonie wybierz zawartość, którą chcesz przenieść (mogą to być: kontakty, historia, zdjęcia, wideo, zakładki do stron internetowych, konto pocztowe i kalendarze) i stuknij Dalej. W ten sposób uruchomisz proces przenoszenia danych, który skończy się kiedy pasek wczytywania na iPhone’nie dojdzie do końca.
 • Kiedy pasek przenoszenia dojdzie do końca, stuknij Done (Gotowe) na smartfonie z Androidem, a na iPhone’nie stuknij Dalej i postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie, żeby dokończyć konfigurację.
 • Teraz upewnij się jeszcze ręcznie, że cała zawartość starego telefonu została przeniesiona. Pamiętaj, że muzykę, książki i pliki PDF musisz przenieść ręcznie.

I to by było na tyle. Właśnie tak należy przenieść dane z Androida na iOS według Apple. Czy to jedyny sposób? Nie. Przedstawiamy Wam kolejny!

Jak przenieść dane z Androida na iOS?

Zaczynamy od włączenia Wi-Fi na nowym iPhone’nie. Skorzystaj ze stabilnego i szybkiego internetu domowego zamiast z mobilnego. Co dalej?

 • Zaloguj się na swoje konto Gmail. Dzięki temu Twoje kontakty, kalendarz, poczta i notatki zostaną automatycznie przeniesione.
 • Twój nowy iPhone poprosi Cię o założenie konta Apple (Apple ID). Jest ono bezpłatne i niezbędne, żeby móc korzystać ze sklepu z aplikacjami.
 • Teraz czas na przeniesienie zdjęć i filmów. Najłatwiej to zrobić posługując się aplikacją Zdjęcia Google na smartfonie z Androidem. Zwykle jest zainstalowana domyślnie, więc nie trzeba jej pobierać. Uruchamiamy aplikację i wybieramy bezpłatną synchronizację zdjęć. Tym sposobem nasze fotki i filmy trafią automatycznie do chmury.
 • Następnie pobieramy na iPhone’a aplikację Zdjęcia Google i mamy już dostęp do wszystkiego, co mieliśmy w tej aplikacji na poprzednim smartfonie.
 • Można też przerzucić zdjęcia bezpośrednio z galerii w telefonie na komputer i z niego na iPhone, ale to wymaga więcej czasu i zachodu.

A co z aplikacjami? Nie trzeba, a nawet nie można ich przenieść. Za to z powodzeniem można je pobrać na nowego iPhone’a korzystając z App Store.

Ten sposób przenoszenia danych może się sprawdzić w przypadku, kiedy ktoś skonfigurował już swojego iPhone’a i nie chce utracić ustawień.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *