Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Jak oszczędzać baterię w telefonie w 3 krokach?

Jesteś w pociągu, gdzie nie ma kontaktu a tobie wyskakuje powiadomienie ,,niski poziom baterii”. Szukasz nerwowo powerbanka, którego zapomniałeś z domu… W tym momencie Twoja irytacja sięga zenitu i to zrozumiałe. Niby smartfony mają coraz lepsze baterie, a i tak trzeba się martwić czy wystarczy na jeden dzień użytkowania. Przecież nie po to go masz, żeby nie używać. Warto pamiętać, że są sposoby, które mogą wpłynąć na poradzenie sobie z tym problemem.

1. Korzystanie z trybu oszczędzania baterii

Wielu producentów wyposaża telefony w tryb oszczędzania baterii. Jeśli chcesz, aby bateria w telefonie wytrzymała dłużej warto z niego skorzystać. Wystarczy określić kiedy powinien się uruchamiać, np. przy 40% baterii. Kiedy bateria osiągnie ten próg zmniejszy się wydajność telefonu, prace różnych aplikacji w tle zostaną ograniczone i przyciemni się ekran. Są też takie telefony, które mają tryb ultraoszczedny, który pozwala na wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów, gdy bateria w smartfonie jest już bardzo słaba.

2. Jasność, ciemność ekranu i tapeta

Podczas korzystania z telefonu, to ekran zużywa najwięcej baterii. Surfowanie po Internecie, pisanie SMS-ów, robienie i przeglądanie zdjęć – to wszystko powoduje, że ekran ,,zjada” baterię. Jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy zmniejszyć jasność ekranu, a bateria wytrzyma nam znacznie dłużej. Obecnie wiele smartfonów posiada funkcję automatycznego dopasowania jasności ekranu do oświetlenia, jednak jakość tego działania zależy od modelu telefonu. Można dopasować też ręcznie jasność ekranu. Tapeta również zjada nam baterię. Jeśli możesz wybrać, to zdecyduj się raczej na ciemniejszą.

3. Wyłącz działające aplikacje w tle

Jeśli twoja bateria nie należy do najmocniejszych, staraj się wyłączać Internet, Wi-Fi. Jeśli nie używasz, to wyłącz. Tak samo jest z GPS-em czy Bluetoothem. Często zapominamy o ich wyłączaniu, gdy ich nie używamy. Dodatkowo, mniejsza liczba połączeń to kolejny sposób na oszczędzanie baterii w telefonie. Wyłącz powiadomienia w aplikacjach, których nie potrzebujesz

Pamiętaj także o zadbaniu o baterię. Nie ładuj jej do 100%, a do 80% lepiej mniej a częściej. Dzięki temu lepiej nam posłuży.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *