Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iPhone 12 mini

iPhone 12 mini nie okazał się tak dużym sukcesem sprzedażowym, jak chciałby tego Apple. Analitycy przewidują, że produkcja IPhone’a 12 mini – przez słabe wyniki sprzedaży – w najbliższym czasie zostanie ograniczona. Czy Apple źle wybadał oczekiwania rynku?

 

Kompaktowy iPhone 12 w 2020 roku

 

Dlaczego 2020? Bo to własnie w tym roku Apple zdecydował się wprowadzić do serii iPhone 12 smartfona mini. Miał on być propozycją dla tych osób, które szukają urządzeń kompaktowych. Okazało się, że urządzenia te nie sprzedają się tak dobrze, jak firma zakładała. Co było przyczyną? Niewątpliwy wpływ na tę sytuację miało to, że iPhone 12 mini kosztuje tyle, ile rok wcześniej kosztował iPhone 11. Weźmy pod uwagę amerykański rynek. Oznacza to, że jeśli ktoś chce mieć przynajmniej tak samo duży ekran jak dotychczas musi zapłacić więcej. Podstawowa cena tego telefonu była dobra – 699 dolarów. Jednak w momencie zakupu okazuje się, że obowiązywała w przypadku iPhone’a 12 mini z 5,4-calowym ekranem. Wcześniej takiej informacji nie było – mowa była po prostu o tym modelu. Okazuje się, że za 6,1 cala trzeba zapłacić 799 dolarów – to jeszcze nie tragedia. Ale to nie wszystko. Po wyborze rozmiaru i koloru telefon całkowicie wolny od umowy kosztuje 829 dolarów. Ponadto, jeżeli stwierdzisz, że 129 GB będzie odpowiednią ilością pamięci, to musisz liczyć się z dopłatą 50 dolarów. Co to oznacza? Że z 699 dolarów robi się 879 dolarów. Czy zatem nie lepiej zapłacić za coś bardziej ,,wypasionego”?

 

Ograniczenie przyszłej produkcji. Co z serią mini?

 

Sytuacja związana z tak słabą sprzedażą iPhone’a 12 mini może przyspieszyć zaprzestania produkcji iPhone’a 12 mini. Podczas jesiennej konferencji zostaną zaprezentowane kolejne modele telefonów – w tym być może kolejna wersja mini. Jednak pewnie trzeba będzie się porządnie zastanowić czy wprowadzanie wersji mini będzie miało sens. Według analityka JP Morgan, Williama Yanga, Apple może zaprzestać produkcji iPhone 12 mini w drugim kwartale 2021 roku. Urządzenie będzie dostępne wyłącznie w magazynach, w których zalegają niesprzedane sztuki.

Mieliście okazję skorzystać z iPhone 12 mini? Co o nim sądzicie?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *