Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iOS 13.5

iOS 13.5 z funkcjami dostosowanymi do COVID-19 już dostępne!

Apple wydało iOS 13.5 i iPadOS 13.5 z funkcjami, które związanymi z COVID-19. Pandemia wywołała sporo zmiany, a nowe wersje oprogramowania mają pomóc z nimi żyć. Najważniejsze zmiany dotyczą odblokowywania telefonu podczas noszenia maseczki na twarzy oraz nowe API, umożliwiające śledzenie koronawirusa. Pewna zmiana dotknęła też FaceTime.

iOS 13.5 – odblokowywanie telefonu w maseczce

Nowy system automatycznie wyświetla pole wpisania hasła, kiedy wykryje, że mamy maseczkę na twarzy. Dzięki temu można od razu wprowadzić swoje hasło i pominąć identyfikowanie twarzy. Co ważne funkcja działa nie tylko przy odblokowywaniu urządzenia, ale także w aplikacjach takich jak np. płatności.

Zapewne wielu doceni tę zmianę. Upraszcza ona i znacznie skraca cały proces uzyskania dostępu do danych we własnym urządzeniu. A ponieważ nie wiadomo jak długo jeszcze będziemy musieli nosić maseczki, tym bardziej decyzja o wprowadzeniu takiej zmiany jest praktycznym posunięciem.

iOS 13.5 – API

Kolejna nowa funkcja iOS 13.5 to nowe API mające umożliwiać śledzenie koronawirusa. Będzie pomagało namierzyć osoby, które mogły mieć styczność z zainfekowanymi koronawirusem. Dostęp do API otrzymają wyłącznie aplikacje zatwierdzone przez rząd. Każdy będzie miał jednak możliwość wyłączenia u siebie tej funkcji. Co ciekawe, została ona przygotowana przy współpracy z Google, które też ją udostępniło.

iOS 13.5 – zmiana w FaceTime

Może nieco mniej ważna zmiana dotyczy aplikacji FaceTime. Do tej pory, kiedy łączyło się kilka osób naraz, kafelek osoby, które akurat mówiła stawał się większy. Teraz będzie inaczej. Każdy będzie mógł wyłączyć tę funkcję i wybrać widok wszystkich kafelków w jednakowym rozmiarze.

Poza wspomnianymi nowościami, Apple dodało też opcję automatycznego udostępniania informacji o stanie zdrowia i innych ważnych danych z Twojego identyfikatora medycznego służbom ratunkowym, podczas wykonywania połączenia alarmowego (tylko USA).

Aktualizacja zawiera też poprawki niektórych błędów, takich jak czarny ekran podczas odtwarzania strumieniowego wideo z niektórych stron internetowych oraz sugestie i działania arkusza, które się nie ładują.

Obecnie iOS 13.5 można pobrać na wszystkie kompatybilne telefony Apple, iPad’a i iPad’a Touch.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *