Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Internet LTE Plusa

Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu przyśpiesza

Internet LTE PlusaPolkomtel – operator sieci plus oraz Cyfrowy Polsat – ogłosił, że uruchamia nowe technologie, które zwiększają maksymalną prędkość pobierania danych w ich sieci LTE-Advanced. Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu ma teraz osiągać prędkość w granicach 500 Mb/s. Plus może się tutaj pochwalić rekordem w skali Polski oraz prześcignięciem sowich rywali.

Polkomtel jest bardzo innowacyjny jeśli chodzi o internet. Internet LTE Plusa był pierwszym komercyjnym łączem tego typu w Polsce. Również LTE-Advanced – sieć LTE z agregacją częstotliwości – wszedł na rynek dzięki tej firmie. Dla porównania, inni operatorzy chwalili się wprowadzaniem VoLTE czy Wi-Fi Calling.

Co przyśpieszyło Internet LTE Plusa?

Wzrost prędkości został osiągnięty poprzez trzy elementy:

  • agregacja w trzech częstotliwościach pasma o łącznej szerokości 50 MHz, co pozwala na maksymalną transmisję danych nawet do 375 Mb/s przy pobieraniu (LTE Plus Advanced),
  • uruchomienie modulacji 256 QAM, dzięki czemu transfer danych na zagregowanym pasmie jest szybszy o 33%, dzięki czemu maksymalną prędkość Internetu to teraz 498 Mb/s,
  • zaimplementowanie MIMO 4×4 na LTE2600, co podwaja do 300 Mb/s prędkość Internetu w tym paśmie.

Trzeba zaznaczyć, że te rozwiązania zostały na razie wdrożone tylko w Białymstoku. Oczywiście Plus zapowiada, że zostaną one wdrożone w innych miastach, jednak będą to robić w konkretnych miejscach, czyli tam, gdzie Plusowi zależy na zwiększaniu pojemności sieci.

Co te zmiany oznaczają w praktyce dla użytkowników sieci Plusa? Oczywiście wyższą prędkość internetu – czyli szybsze pobieranie czy brak konieczności oglądania buforowania. Poza tym większa grupa ludzi będzie mogła korzystać z internetu w danym miejscu bez spadku wydajności sieci. No i same połączenia będą miały lepszą jakość, co powinno zwiększać komfort korzystania z internetu.

Comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *