Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

internet w 2017 roku

Internet bez długotrwałej umowy?

Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Niestety żadna sieć nie oferuje Internetu bez umowy. Generalnie jest to logiczne. Umowa daje pewność nie tylko operatorowi, ale także i Tobie, że operator spełni określone wymogi, na które się umówiliście. Natomiast usługodawca musi mieć zabezpieczenie, w postaci gwarancji wysokości płatności z Twojej strony. Pisemna umowa jest więc najlepszą gwarancją wywiązywania się z niej.

Jedną z opcji, gdzie możemy dostać Internet bez umowy, jest Internet na kartę – taką opcję dostaniemy u większości operatorów komórkowych. Jednak niestety nie jest to Internet stacjonarny, a mobilny. Najlepszą opcją w sytuacji, w której nie chcemy wiązać się w długoterminową umowę, jest Internet stacjonarny z umową bezterminową. Dzięki takiej opcji, pomimo, że masz umowę, możesz z niej zrezygnować kiedy chcesz, a okres wypowiedzenia to jedynie 30 dni. Jakie oferty dostępne są na rynku?

Play – Internet stacjonarny 150 Mb/s

W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 150 Mb/s, a wysyłania 15 Mb/s. opłata instalacyjna wynosi 50 zł, zaś router na czas umowy jest za darmo. W przypadku tego wariantu opłata miesięczna wynosi 35 zł, w wariancie za 24 miesiące. Dostawa powinna przyjść do nas w przeciągu 48 godzin. Są także inne warianty – droższe i szybsze.

Vectra – Internet 300 Mb/s

Kolejnym operatorem, który oferuje Internet stacjonarny, bez długiego okresu wypowiedzenia, jest Vectra. Najtańszy wariant przedstawia się następująco: maksymalna prędkość pobierania wynosi 300 Mb/s, a wysyłania 40 Mb/s. Miesięcznie wariant ten wynosi 49,99 zł. Na czas umowy router jest darmowy, a opłata instalacyjna wynosi przysłowiową złotówkę. Dostępne są też droższe warianty – 450 Mb/s za 54, 99 zł miesięcznie oraz 600 Mb/s miesięcznie za 59,99 zł. Okres wypowiedzenia to oczywiście – 1 miesiąc. Dodatkowo, w promocyjnej cenie otrzymamy Netflixa na 3 miesiące i Tidala na 6 miesięcy w prezencie.

Orange Światłowód do 300 Mb/s

Również Orange ma w swojej ofercie Internet stacjonarny. Najtańszą opcją jest oferta do 300 Mb/s pobierania plików i 50 Mb/s wysyłania. Koszt miesięczny wynosi 69,98 zł, w które router jest w cenie. Aktywacja to jednorazowy koszt w wysokości 49,99 zł. Dostępne są również inne warianty – najwyższy pakiet oferuje maksymalną prędkość na poziomie 1 Gb/s za 89,98 zł. Można pakiet łączyć z innymi usługami np. z usługą telewizyjną.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *