Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Huawei w wakacje prześcignął Apple’a

Chiński producent smartfonów Huawei już od dawna zapowiadał, że chce dogonić iPhone’y pod względem sprzedaży. I najwyraźniej w końcu im się to udało. Według najnowszych danych dotyczących sprzedaży telefonów komórkowych na świecie, w ostatnich miesiącach Huawei sprzedawało więcej urządzeń, niż Apple. Niezależnie od tego, czy ten trend się utrzyma, jest to bez wątpienia duży sukces dla chińczyków.

Huawei sprzedaż

Jednak Huawei raczej nie zadomowi się na długo na tej pozycji. Trzeba pamiętać o tym, że już za kilka dni Apple zaprezentuje nowego iPhone’a i wiele osób wstrzymuje się z zakupem telefonu do tego czasu, aby móc kupić najnowszy produkt Apple’a.

Chińskie smartfony atakują

Aczkolwiek fakt, że takie firmy jak Xiaomi czy właśnie kojarzony w Polsce z Robertem Lewandowskim Huawei stają się coraz popularniejsze poza granicami Chin, pokazuje nam, że duopol Apple’a i Samsunga może czuć się zagrożony. Coraz częściej obok flagowych urządzeń tych producentów stawia się chińskie smartfony.

top 10 sprzedających się smartfonówCo więcej, Apple, a także coraz częściej Samsung, stawiają na telefony “premium”. Oferują produkty z wyższych półek. A chińskie giganty stawiają na uniwersalność. Stąd też wśród 10 najlepiej sprzedających się modeli telefonów nie ma ani jednego Huawei’a. Jest tak ze względu na bardzo szeroką ofertę tego producenta, który woli rzucać na rynek różne modele telefonów, zamiast skupiać się na pojedynczych, w czym bryluje Apple. Oczywiście ma to swoje plusy i jak i minusy.

W naszym kraju telefony Huawei są niezwykle popularne i możemy je mieć u praktycznie każdego operatora. Podobnie inne chińskie produkty; Lenovo i ZTE. A i Xiaomi przyjął się w Polsce bardzo dobrze i chociaż jest dostępny obecnie tylko w Play, to jestem pewien, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć te telefony u innych producentów.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *