Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

huawei wyświetlacz w ramce

Huawei opatentował smartfon z kamerą pod ekranem i wyświetlaczem w ramce

Huawei mimo problemów ze strony USA wciąż pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Według raportu LetsGoDigital, firma złożyła wniosek o nowy patent na smartfona z aparatem do selfie pod ekranem i wyświetlaczem w ramce. Wniosek złożono w CNIPA (Chińska Krajowa Administracja Własności Intelektualnej) wraz z dokumentacją obejmującą 7 szkiców produktów i 2 wersje kolorystyczne. Patent został opublikowany dziś – 12 stycznia – i zawiera kilka szczegółów dotyczących innowacji Huawei.

Wyświetlacz w ramce i kamera pod ekranem

Szkice patentowe pokazują, że Huawei opatentował smartfon z cienkim paskiem wyświetlacza na górnej ramce ekranu. Ten niewielki pasek ma wyświetlać podstawowe informacje – godzinę, stan sieci, sygnały oraz inne szczegóły, które widzimy na standardowym pasku stanu. Dzięki wyświetlaniu tych informacji na górnej ramce zyskujemy do wykorzystania większą powierzchnię ekranu. Dzięki temu odtwarzanie filmów nie spowoduje zniknięcia tych informacji, a użytkownik może zawsze sprawdzić która godzina bez potrzeby zatrzymywania filmu lub wysuwania paska stanu.

Huawei szkic patentowy

Druga nowość to brak kamerki do selfie w wyświetlaczu. Nie została też umieszczona na wyskakującym module. Huawei opatentował smartfon z aparatem umieszczonym pod ekranem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zupełnie nic nie zabiera powierzchni wyświetlacza. Można ją w pełni wykorzystać!

Choć nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji urządzenia, ze szkiców widać, że będzie wyposażone w poczwórną kamerę z tyłu. Ciekawe czy Huawei rzeczywiście zamierza wypuścić taki smartfon na rynek i jeśli tak, to kiedy? Trzeba przyznać, że smartfon bez wzięć i powiadomień na wyświetlaczu wydaje się być dobrym pomysłem. A jak Wam się podoba koncepcja smartfona opatentowana przez Huawei? Chcielibyście, żeby producent faktycznie wypuścił urządzenie wyposażone w takie innowacje?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *