Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Huawei odnotował

Huawei odnotował wzrost przychodów mimo sankcji i pandemii

Jeszcze całkiem niedawno zastanawialiśmy się jak Huawei poradzi sobie z sankcjami nałożonymi przez USA. Czy przetrwa i jak sytuacja odbije się na sprzedaży urządzeń tej marki. Ten rok postawił przed firmą kolejne wyzwanie w postaci koronawirusa. Okazuje się jednak, że mimo wszystko Huawei odnotował w pierwszym półroczu 2020 roku wzrost przychodów rok do roku o 13,1%.

Huawei odnotował wyższe przychody

W pierwszym półroczu 2020, przychody firmy osiągnęły wysokość 454 mld juanów (64,88 mld dolarów), a jej firmy przewozowe, przedsiębiorstwa i firmy konsumenckie stanowiły odpowiednio 35%, 8% i 56% całkowitych przychodów. Marża zysku netto wyniosła 9,2% co oznacza nieznaczny wzrost w sotunku do analogicznego okresu minionego roku (8,7%).

Firma nie określiła konkretnie co przyczyniło się do jej wzrostu w pierwszym półroczu, ale w komunikacie poinformowała, że w czasie pandemii COVID-19 “technologie informacyjne i komunikacyjne”- główny przedmiot działalności – “stały się nie tylko kluczowym narzędziem do walki z wirusem, ale też motorem ożywienia gospodarczego.”

Warto podkreślić, że Huawei odnotował wzrost w trakcie trwanie amerykańskiej kampanii, wzywającej sojuszników do usunięcia Huawei z infrastruktury sieciowej. Podobno w Wielkiej Brytanii planuje się wycofanie sprzętu firmy z sieci 5G jeszcze w tym roku, choć jak ostrzegają krytycy jest to działanie, które może spowodować awarie sieci i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

W razie problemów ze sprzedażą zagraniczną

Jeśli rzeczywiście Huawei będzie mieć kłopoty w sprzedaży zagranicznej, prawdopodobnie Chiny staną się dla firmy podstawą wzrostu. Huawei i jego lokalny konkurent ZTE – który też znajduje się na czarnej liście w USA – dzielą większość umów na stacje bazowe 5G od głównych przewoźników w Chinach. Tamtejsi operatorzy sieci zgodzili się też na zakup telefonów 5G od Huawei, co oczywiście zapewniłoby firmie wzrost sprzedaży.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *