Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Samsung i Huawei

Huawei i Samsung rządzą w Polsce: Wyniki Q1 2018

Huawei i Samsung rządzą w Polsce: Wyniki Q1 2018

Huawei i Samsung przechwalają się swoją pozycją na Polskim rynku telefonów komórkowych. Huawei sprzedał w pierwszym kwartale 2018 roku najwięcej telefonów. Za to Samsung zarobił na swoich smartfonach najwięcej.

Według danych opublikowanych przez GfK Polonia, Huawei osiągnął 36 % udziału w rynku oraz prawie 34% pod względem ich wartości. W obydwu kategoriach oznacza to wzrost o 13 procent w ciągu zaledwie jednego roku. Widać, że reklamowanie marki z pomocą Roberta Lewandowskiego przyniosła efekt i Polacy zaczynają w pełni ufać marce Huawei.

Jak wybrać

Kiedy konsument już wie, że marka jest, że istnieje, kolejnym wyzwaniem jest sprawić, by wiedział o czym ta marka jest, aby wziąć pod uwagę jej zakup, a potem się w niej zakochać. Naszym celem jest, by coraz więcej Polaków kochało Huawei” – mówi Dorota Haller, dyrektor marketingu, komunikacji i digital w Huawei CBG Polska.

Samsung jest tuż za chińską marką. W I kwartale 2018 roku udział w rynku koreańskiej firmy wynosił 31%, a w ujęciu wartościowym 37,3%.

Każda linia naszych smartfonów, począwszy od Galaxy A 2017, przez ubiegłoroczną linię J, a skończywszy na flagowych Galaxy S9 została doskonale przyjęta przez polskich konsumentów. W tym roku, wraz z kolejnymi premierami, wzmacniamy nasze portfolio. Nowe modele Galaxy A6 i A6+, których sprzedaż ruszyła w ubiegłym tygodniu oraz nowo zaprezentowany Galaxy J6, który zadebiutuje na przełomie czerwca i lipca, to urządzenia wyposażone w szereg funkcji znanych dotąd z flagowców. Wyświetlacz Infinity Display, wysokiej jakości aparaty fotograficzne, czy skaner linii papilarnych, a w przypadku Galaxy A6+ także twarzy, wydatnie podnoszą atrakcyjność tych urządzeń” – komentuje Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska.

Huawei i Samsung w pierwszych miesiącach tego roku wypuściły na rynek rewelacyjne telefony – P20 Pro i Galaxy S9 – i na pewno miało to wpływ na te wyniki. I obie firmy chwalą się, jak tylko mogą. I jednocześnie zaznaczają, że kolejne miesiące będą równie dobre – Huawei i Samsung w końcu mają wiele linii smartfonów, które regularnie nabijają im statystki.

Ciekawe tylko, co na to Apple?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *