Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

kupuje Play

Grupa iliad kupuje Play!

Francuska Grupa iliad kupuje Play! Fioletowy operator właśnie postanowił zacząć ten tydzień od podania gorącej wiadomości. Dziś Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji Play Communicatwions SA. Dyrekcja jednogłośnie przyjęła ofertę, więc teraz potrzebna jest jeszcze tylko zgoda Komisji Europejskiej. Co łączy obie firmy?

Grupa iliad kupuje Play – podobieństwa między firmami

Grupa iliad podobnie jak Play weszła ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracz, ale szybko się rozwijała i stała się liderem na rynku. Firmy mają też podobne wartości, takie jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu, a przy tym podejście “can do” w dążeniu do realizacji swoich celów.  Play i iliad posiadają też silne marki opierające się o wyraźne pozycjonowanie stosunku wartości do ceny. A u podstawy swojej strategii stawiają innowacyjność, prostotę i odpowiedzialność.

Co jeszcze wiemy o samej Grupie iliad? We Francji jest to największy operator światłowodowy. Posiada aż 20 mln abonentów i pod marką free świadczy usługi komórkowe w całym kraju. Pierwszym kierunkiem ekspansji grupy były Włochy, gdzie firma zdobyła już 8% udział w rynku, zdobywając 6 mln abonentów. W naszym kraju, po przejęciu Play stanie się właścicielem 30% udziału w rynku i zajmie się obsługą prawie 15 mln abonentów.

Komentarze Prezesów Zarządu

Podając informację, że Grupa iliad kupuje Play, operator podał też jak transakcję komentują Prezesi Zarządu obu firm:

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem”.

Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play

Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek”.

Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad

Cóż, zapowiadają się zmiany w Play. Być może ta zmiana jeszcze zaostrzy zaciętą rywalizację  między Play, a Orange. Oby wpłynęła jak najlepiej na rozwój oferty Play, a zwłaszcza oferty światłowodowej i 5G.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *