Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Samsung Galaxy

Samsung Galaxy S9 bez miejsca na kartę MicroSD?

Obecnie smartfony najczęściej mają wbudowaną pamięć o wielkości 16, 32 lub 64 GB. To nie mało, ale jeżeli ktoś potrzebuje jeszcze więcej, może po prostu dokupić sobie kartę MicroSD o wybranej pojemności. Wielu producentów smartfonów chwali się, że do ich urządzeń można dołożyć nawet 2 TB pamięci MicroSD. Jednak są póki co tylko marketingowe slogany, ponieważ obecnie najpojemniejsza karta MircoSD ma 400 GB i kosztuje prawie 250$. Ale już dołożenie 32 GB nie jest wielkim wydatkiem, a dzięki temu będziemy mogli przechowywać na telefonie o wiele więcej filmików z failami zwierzaków (no proszę was, każdy powinien mieć taki film pod ręką). Jednak w raz z premierą Galaxy S9 może dojść to zmiany, w wyniku której MicroSD w telefonach przejdzie do historii.

Galaxy S9 zabierze nam karty MicroSD

Jednym z najbardziej wyczekiwanych telefonów w 2018 roku na pewno będzie wspomniany Samsung Galaxy S9. Seria tych telefonów jest niesamowicie popularna i z pewnością wiele osób potwierdzi to, że są to świetne słuchawki. Niedawno pojawiały się plotki, jakoby Galaxy S9 miał być pozbawiony slotu na kartę MicroSD. Samsung już kiedyś zrobił coś takiego przy okazji Galaxy S6, jednak wtedy spotkało się to z (zasłużoną moim zdaniem) krytyką ze strony użytkowników tych telefonów.

Galaxy S9 pamięć wewnętrzna

Ale właśnie pojawiły się informacje, że Samsung rozpoczął masową produkcję pamięci masowej dla smartfonów o pojemności 512 GB. I jeżeli połączymy to z plotkami dotyczącymi Galaxy S9, wychodzi, że niemal na pewno nowy flagowiec od Samsunga będzie miał pół terabajta pamięci wewnętrznej. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej na swoim smartfonie, to sugerowałbym zakup przenośnego dysku twardego.

Na pierwszy rzut oka może nie jest to informacja, która wpływa na życie każdego z nas. Jednak tak naprawdę oznacza to, że już wkrótce nawet budżetowe smartfony będą miały pamięć wewnętrzną o takiej wielkości, jaka jest teraz zarezerwowana dla topowych urządzeń. Warto też dodać, że pół-terabajtowa pamięć ma być w stanie w 6 sekund skopiować plik o wielkości 5 GB. I pomieści 21 godzin filmu o jakości 4k. Może też w wyniku zwolnienia się odrobiny miejsca wewnątrz telefonu S9 będzie miał większą baterię. Ale to już spekulacje spekulacjach.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *