Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Pixele bez karty SIM?

Flagowe Pixele Google bez karty SIM?

Już za 6 dni Google zaprezentuje swoje najnowsze smartfony. Jesteśmy już po premierach prawie wszystkich głównych graczy na rynku mobilnym. I praktycznie za każdym razem już na kilka tygodni przed oficjalnymi prezentacjami wiedzieliśmy prawie wszystko na temat debiutujących flagowców. Tym bardziej, że ich specyfikacje w tym roku były wręcz podejrzanie do siebie zbliżone. Tak więc oczekiwanie na kolejne nowe telefony powoli zaczyna nużyć. Jednak nowe telefony Pixel od Google’a mają przynajmniej jedną rzecz, która będzie oryginalna w porównaniu do konkurencji. Prawdopodobnie nowe smartfony Google’a będą działać bez karty SIM.

No nie do końca bez karty SIM

No, może stwierdzenie, że te telefony będą działać bez karty SIM to za dużo powiedziane. Tak naprawdę, będą posiadać tak zwany e-SIM, czyli wbudowaną, programowalną kartę SIM. Nasz profil abonenta będzie zapisywany w pamięci urządzenia zamiast na wymiennej karcie. Z każdym rokiem rośnie liczba urządzeń mobilnych, z których korzystamy, więc programowalna karta SIM wydaje się ciekawym rozwiązaniem. W końcu nie będziemy musieli martwić się, że wyjmując to małe coś, gdzieś nam wypadnie już za nic w świecie nie znajdziemy drobnej karty nano-SIM.

Jednak w Polsce póki co nie ma żadnego operatora sieci komórkowych, który obsługuje karty e-SIM. Na całym świecie jest ich tylko 10 i działają oni w zaledwie 18 krajach. Oznacza to, że jeżeli Pixel 2 i Pixel 2 XL nie będą też posiadać klasycznego slotu na karty SIM, to nie będą dostępne one w naszym kraju.

Poza tym, telefony Google’a mają dość standardowe (dość dziwne słowo w stosunku do flagowców) specyfikacje. Jeszcze warto wspomnieć, że prawdopodobnie telefony te nie będą miały podwójnych aparatów, tak jak większość nowych telefonów. Pozostałe specyfiakcje, które do tej pory wyciekły znajdziecie poniżej.

[supsystic-tables id=14]

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *