Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Fitbit Sense – smartwatch z EKG

Smartwatche są najlepszym dowodem na to, że technologia pędzi w zawrotnym tempie. Nawet zwykłe zegarki, nie służą już teraz tylko do pomiaru czasu. Wysokie zróżnicowanie funkcji od lifestylowych, po sportowe oraz te połączone z telefonem, sprawiają, że dla wielu osób smartwatch już dawno wyparł klasyczne zegarki.

Fitbit Sense z EKG

Fitbit Sense to flagowy smartwatch pracujący na FitbitOS. Jako pierwszy w ofercie marki i póki co jedyny będzie miał funkcję pomiaru z nadgarstka dokładnej pracy serca. Konkurencja nie jest zbyt duża, ze względu na obowiązek zdobycia odpowiednich certyfikacji. W Polsce z ofert dostępnych na rynku możemy wymienić jedynie Apple Watch’a oraz zegarki Withings.  EKG w Fitbit Sense będzie zatem trzecią z dostępnych opcji na polskim rynku.

Zezwolenia od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz europejskiego Conformite Europeenne (CE) mają zagwarantować jakość działania. Certyfikowany telefon nie zastąpi lekarzy, ale podnosi zaufanie do urządzeń tego typu. Korzystając z niego, znacznie wcześniej możemy dowiedzieć się o potencjalnym zagrożeniu dla naszego zdrowia. W nowym zegarku zaproponowano sporo czujników. EKG zajmie się wykrywaniem schorzeń. Ma także sporo innych funkcji zdrowotnych – pomiar saturacji krwi Sp02, badanie jakości snu czy analizę samopoczucia na podstawie aktywności elektrodermalnej. Fabrycznie w zegarku mamy zainstalowane ponadto takie funkcje jak Pomiar EDA, Ćwiczenia (rejestrowanie), Dzisiaj (podsumowanie kroków, kilometrów, tętna, poziomu stresu itp.), Alarmy, Timer, Pogoda, Relaks (ćwiczenia oddechowe), Kalendarz, Portfel (do płatności zbliżeniowych), Zegary (tarcze), Znajdź telefon, Coatch (cyfrowy trener) oraz wspomniane już EKG.

 

Oferta

Zegarek ten oferowany jest wraz z płatnym pakietem Premium, dostępnym na aplikacji w smartfonie. Przy zakupie urządzenia można z tej opcji skorzystać bezpłatnie przez pierwsze 6 miesięcy. Aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety Smartwatcha warto zastanowić się nad pełnym pakietem, choć nie jest to konieczne. Decydując się na taką subskrypcję otrzymujemy bardzo zaawansowane informacje na temat jakości naszego snu, dodatkowe ćwiczenia oddechowe wraz z utworami do medytacji oraz dostęp do historii pomiarów Sp02. Po wygaśnięciu darmowych sześciu miesięcy za pakiet będziemy musieli płacić 47,99 zł miesięcznie.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *