Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Eksperci Orange dla seniorów

Obecnie wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Nic dziwnego możemy załatwić coraz więcej spraw zdalnie. Niejednokrotnie seniorzy gubią się w dzisiejszym, pędzącym do przodu świecie. Z pomocą dla nich przychodzą eksperci firmy Orange i przygotowane przez nich filmy instruktażowe.

Orange Expert Senior

Zależy nam, aby seniorzy nie bali się korzystać z nowych technologii i umieli poruszać się w cyfrowym świecie. Dlatego od kilku lat organizujemy szkolenia dla osób starszych. Pokazujemy im, jak mogą korzystać z sieci i usług cyfrowych. Wcześniej były to warsztaty stacjonarne, obecnie wirtualne – możemy przeczytać na stronie biura prasowego Orange.

W ubiegłym roku Orange, wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, w ramach projektu ABC Senior, zorganizował 2 cykle webinarów ABC cyfrowego świata ze smartfonem. Podczas tych spotkań można było dowiedzieć się m.in: jak założyć konto mailowe, opłacić rachunek, umówić się na e-wizytę u lekarza czy korzystać z komunikatów i aplikacji.

Filmy instruktażowe dla seniorów

Aby seniorzy mogli w każdej chwili skorzystać z podpowiedzi dotyczących treści, które ich interesują bądź też zagadnień czy usług, Orange przygotował filmy instruktażowe Orange Expert Senior, w kilku wskazanych przez nich tematach – korzystanie z sieci, aplikacji oraz usług. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach – gdy większość usług przenosi się do Internetu. Filmy w prosty i obrazowy sposób, krok po kroku, prezentują dane zagadnienie. Ich treść i format były konsultowane z osobami starszymi.

Czego dowiemy się teraz?

Obecnie w ramach cyklu Orange Expert Senior prezentuje, jak założyć konto Google, czy korzystać z komunikatora Whatsapp, gdy spotkania z bliskimi są utrudnione. Znajdziemy również film na temat map i geolokalizacji. Seniorom spodobała się możliwość wysyłania lokalizacji – uznali ją za szczególnie przydatną, gdy są w nowym, nieznanym im miejscu. Klienci mogą dowiedzieć się również, jak działa aplikacja mój Orange, jak można opłacić e-fakturę czy też jak doładować konto. To istotne by seniorzy byli samodzielni – także w cyfrowym świecie i byli w nim bezpieczni.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *