Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Eco telefony w Orange – iPhone 11

Klienci niewątpliwie chętnie sięgają po telefony marki Apple. Co ciekawe wg Orange listę najpopularniejszych modeli wśród użytkowników Orange Flex otwiera i zamyka iPhone. Co więcej, urządzenia z systemem iOS posiada ponad 35% użytkowników Orange Flex. To znacznie więcej niż średnia rynkowa. Nie każdy jednak wie, że można zaopatrzyć się w nowy telefon oszczędzając pieniądze i dbając o środowisko.

iPhone 11 Pro – odnowiony

Nie każdy użytkownik smartfona wie, ile potrzeba materiałów, aby powstał jeden telefon. Szacuje się, że produkcja przeciętnego smartfona kosztuje środowisko ok. 50-100 kg emisji dwutlenku węgla, a do jego budowy potrzeba nawet do 70 kg surowców! Orange pomaga wprowadzić ponowne do obiegu sprawne urządzenia, które przestały już działać. Operator proponuje możliwość odkupienia używanego smartfona. Nie musi być zapakowany w oryginalne opakowanie czy posiadać oryginalnych akcesoriów. W salonie konsultant wyceni urządzenie i wystawi bon, który będzie ważny przez 60 dni, na zakup nowego z oferty Orange.
To jednak nie wszystko. Orange proponuje jeszcze drugą, ciekawą opcję – zakup telefonu odnowionego. Jednym z nich jest odnowiony iPhone 11. Decydując się na takie rozwiązanie nie musimy obawiać się, że będziemy musieli dokupywać dodatkowe akcesoria. Na przykładzie iPhona 11, do modelu dołączona jest oryginalna ładowarka Apple, kabel ze złączem lightning oraz przyrząd wysuwania tacki SIM.

Czy odnowione telefony są równie dobre?

Argumentami przemawiającymi za takim rozwiązaniem będą niewątpliwie ekologia i cena. Odnowiony iPhone 11 w Orange można kupić teraz za 2519 złotych. Za sam proces ,,renowacji” odpowiada doświadczona firma, która posiada certyfikaty producentów. Telefony odnowione przechodzą więc bardzo dokładną ekspertyzę techniczną. Warto również dodać, że nie wszystkie urządzenia były pierwotnie uszkodzone. Niektóre telefony były zamówione przez klientów przez infolinię lub stronę internetową. W tej sytuacji klient ma 14 dni na odstąpienie od umowy i zwrot telefonu. Operator nie może ponownie tego sprzętu sprzedać jako nowego, choć został tylko rozpakowany z oryginalnego pudełka. Drugie źródło smartfonów to tzw. modele wystawowe, np. z salonowej ekspozycji. One również zawierają w komplecie baterię, ładowarkę i dokumenty. Warto wspomnieć, że telefony są objęte 12 miesięczną odpowiedzialnością z tytułu rękojmi. Zastanówmy się więc czy to nie świetna opcja dla środowiska i naszego portfela?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *