Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Do 2025 roku 50% światowej sprzedaży smartfonów mają stanowić te z modemem 5G

Zgodnie z raportem Juniper Research do 2025 roku połowę przychodów ze światowej sprzedaży smartfonów mają stanowić urządzenia obsługujące 5G. Już w tym roku prognozuje się, że zapewnią przychód rzędu 108 mld dolarów, a do 2050 roku,  kwota przychodu wzrośnie ponad trzykrotnie i sięgnie 337 mld dolarów.

Według raportu “Smartfony 5G: analiza, trendy, analiza lokalna i prognozy rynkowe 2021-2026” największe sukcesy osiągną producenci udostępniający klientom smartfony o dużej przepustowości i niskich opóźnieniach. Dzięki tym cechom ich użytkownicy będą mogli komfortowo korzystać z usług przetwarzania w chmurze. Oczywiście duże znaczenie ma przy tym zachowanie konkurencyjnych cen.

Ile będą kosztować smartfony 5G do 2025 roku?

Firma Juniper podkreśla, że kluczem do spopularyzowania telefonów obsługujących 5G na wschodzących rynkach jest zwiększenie dostępności tańszych modeli. Według prognoz Junipera do 2025 r. ceny globalnie sprzedawanych smartfonów z Androidem będą niższe o 65% od smartfonów Apple. Niższe ceny mają przyczynić się do zdominowania rynku 5G właśnie przez urządzenia z Androidem w takich obszarach jak Ameryka Łacińska.

Prawo na rynkach rozwiniętych może wpłynąć na sprzedaż smartfonów 5G

Tymczasem popularność iPhone’ów na rozwiniętych rynkach sprawi, że do 2025 r. Ameryka Północna i Europa uzyskają 40% światowych przychodów ze smartfonów 5G. Tym, co może negatywnie odbić się na sprzedaży telefonów 5G w  tych regionach, jest jednak prawodawstwo, które zapewni właścicielom smartfonów “prawo do naprawy” starszych modeli. A ponieważ rosnąca liczba użytkowników woli naprawić starszy telefon niż kupić nowy, ilość zakupów smartfonów 5G może okazać się mniejsza, niż założono.

Autor raportu, Adam Wears podkreśla, że efekty przepisów dających użytkownikom prawo do naprawy na początku nie będą odczuwalne, bo konsumenci adoptują smartfony 5G, aby wykorzystać duże prędkości i niskie opóźnienia sieci 5G. To dla sprzedawców okazja, aby stworzyli urządzenia o nowych możliwościach, które zachęcą konsumentów do regularnych zakupów nowych modeli.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *