Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

aktualizacje Androida

Długofalowe aktualizacje Androida dla smartfonów Samsung (lista)

Samsung ogłosił, które smartfony (również składane) i tablety będą otrzymywać aktualizacje Androida długofalowo! Już od kilku dni krążyły pogłoski, że Samsung rozszerzy listę swoich smartfonów, które będą dostawały aktualizacje systemu długoterminowo. Teraz mamy już pewność, że tak będzie i wiemy, których urządzeń wiadomość dotyczy. Wiemy bo firma oficjalnie odniosła się do tematu w komunikacie prasowym.

Długoterminowe aktualizacje Androida – ile?

We wspomnianym wyżej komunikacie Samsung podał do wiadomości, które konkretnie urządzenia otrzymają aktualizacje systemu w ramach “trzech generacji Androida”. Sam program został zapowiedziany podczas prezentacji Galaxy Note 20. Zgodnie z plotkami, zapowiedź obejmuje smartfony począwszy od zeszłorocznego Galaxy S10.

Jeśli nie ma zmiany w wyborze nazwy lub harmonogramu nowych wersji Androida , to właściciele Galaxy S20 otrzymają aktualizacje do trzech nadchodzących wersji. Według Samsunga także seria S20 powinna jako pierwsza otrzymać aktualizację do Androida 11. Zgodnie z obecnymi planami, aktualizacje miałyby zakończyć się na systemie Android 13 w 2022 roku.

Dobra wiadomość jest taka, że lista opublikowana przez Samsunga obejmuje nie tylko flagowce, ale też smartfony z serii Galaxy A. A o jakich konkretnie urządzeniach mówimy?

Urządzenia, które otrzymają 3 aktualizacje Androida – lista

  • Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20 + 5G, S20 +, S20 5G, S20, a także S10 5G, S10 +, S10, S10e, S10 Lite i przyszłe urządzenia z serii S.
  • Galaxy Note: Galaxy Note20 Ultra 5G, Ultra,  5G, Note20; Note10 + 5G, Note10 +, Note10 5G, Note10, Note10 Lite i przyszłe urządzenia z serii Note.
  • Składane: Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold i przyszłe urządzenia z serii Z.
  • Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G i wybrane przyszłe urządzenia z serii A.
  • Tablety: Galaxy Tab S7 + 5G, Tab S7 +, Tab S7 5G3, Tab S7, Tab S6 5G4, Tab S6, Tab S6 Lite i przyszłe urządzenia Tab-S.

Jak widać długoterminowe aktualizacje nie będą traktowane jako luksusowy dodatek. Staną się standardem także na półce średniej (Galaxy A51, A71). Oczywiście program aktualizacji do 3 wersji Androida nie obejmuje tych najtańszych urządzeń, ale chyba nikogo to nie dziwi…

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *