Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Czy warto uczyć się angielskiego przez aplikacje?

Nie znasz angielskiego? Albo znasz, ale niewystarczająco dobrze, by swobodnie się komunikować? W dzisiejszych czasach język angielski jest potrzebny niemal wszędzie – w pracy, podczas podróży i wyjazdów. Dlatego dzieci uczą się już od lat przedszkolnych, aż do ostatniej klasy maturalnej. Jednak czy to wystarcza? Czy znamy go na tyle, by chociaż swobodnie zamówić obiad w restauracji lub zapytać o drogę? Niestety często zapominamy języka, którego nie używamy, dlatego z pomocą przyjdą aplikacje, które pozwolą przypomnieć sobie niektóre kwestie.

Duolingo

Duolingo to znana seria aplikacji do nauki języków obcych. Z aplikacji tej możesz zacząć korzystać w momencie, kiedy chcesz rozpocząć naukę języka od zera lub po prostu wykonujesz test, który pomoże Ci dostosować poziom nauki do Twoich umiejętności. Sprawdzanie naszej wiedzy odbywa się za pomocą różnorakich ćwiczeń. Rozpoznawanie obrazków, tekstu mówionego, poprawna budowa zdań oraz zapisywanie ze słuchu, to tylko kilka przykładów z szeregu zadań. Waluta, jaka obowiązuje w grze to lingoty, które zdobywasz za wykonywanie ćwiczeń i powtórek

Memrise

Największym wyzwaniem w nauce języka obcego jest przyswojenie ogromnej liczby słówek. Oznacza to żmudną naukę pamięciowa, jednak przychodzi moment, że samo wkuwanie słówek nie wystarczy, ponieważ aby je zapamiętać trzeba regularnie powtarzać. W dużym uproszczeniu Memrise to internetowa wersja fiszek. Sparowane słowa w języku obcym poznajemy przeglądając jak papierowe karteczki, a docelowo musimy opanować tak, by móc je wybrać spośród innych opcji, np. poprzez quiz lub napisać samodzielnie. Sprawia to, że aplikację można traktować jak rodzaj gry.

Tweeba

Tweeba oprócz nauki słówek, oferuje także przyswajanie gramatyki. W zrozumiały sposób tłumaczy zagadnienia gramatyczne. Już teraz zdania warunkowe, conditionals czy czasy nie będą martwiły Cię przy każdym teście z angielskiego. Aby zweryfikować twoją wiedzę dostępna jest opcja wykonywania testów, dzięki którym zweryfikujesz swoje postępy. To jednak nie wszystko! Słówka podzielone są na różne kategorie tematyczne np. angielski potoczny, angielski do szkoły, angielski do pracy czy angielski zaawansowany.

Aplikacje nie zastąpią regularnej nauki w szkole, jednak pomogą Ci przyswoić słówka oraz opanować gramatykę. Dlatego powinno się z nich korzystać pomocniczo lub równolegle z nauką angielskiego w szkole czy w szkołach językowych.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *