Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Chroń swoja prywatność i adres e-mail przed spamem

Pierwszy raz o usłudze Firefox Private Relay było słychać już w ubiegłym roku w maju. Wtedy była jeszcze wersja alpha i tylko na zaproszenia, teraz może z niej skorzystać już każdy chętny.

Subskrypcja treści bez obaw

Często korzystamy z newsletterów, podobnie jak testujemy różne nowe serwisy czy usługi sieciowe. Problem pojawia się gdy chcemy założyć różnego rodzaju konta i używamy do tego swojego maila głównego. Niestety, skutkiem tego jest zapełniona skrzynka przez wiele niechcianych wiadomości i to z serwisów, których dawno już nie odwiedzamy. Systematyczne sortowanie skrzynki niestety nie wystarcza. Potrzeba poświęcić oprócz tego masę czasu na czyszczenie skrzynki i anulowanie subskrypcji czy oznaczanie jako spam. Jest na to jedno proste rozwiązanie – serwisy z tymczasowymi adresami e-mail.

Jak działa Firefox Private Relay?

Z myślą o komforcie i czasie użytkowników, Mozilla wprowadziła Private Relay, dzięki której wprowadzisz alians do swojego głównego adresu e-mail – nie zaśmiecając skrzynki. Zasada działania jest prosta i sprowadza się do podmiany prawdziwego adresu e-mail w formularzach, na inny specjalnie wygenerowany. Następnie wiadomości będą przekazywane do istniejącej skrzynki użytkowania. Prawdziwy adres nie będzie widoczny dla zewnętrznych usług. A stworzonymi aliasami można będzie zarządzać i je usuwać.

Aliasy e-mail na koncie Firefox

Do skorzystania z usługi Firefox Private Relay będziemy potrzebowali konta na Firefox, do którego będą później przypisane tworzone aliasy. Jak będą wyglądały? Będzie to losowo wygenerowana nazwa kończąca się na @relay.firefox.com. Unikalny adres e-mail powstały w oparciu o nasz główny adres pozwala na subskrypcję danej marki, zakupy w sieci czy rejestrację. Sprawdzi się tam, gdzie w ramach usługi niezbędny jest e-mail. Jeśli zauważymy, że z danego adresu przychodzi nam niechciana poczta lub nagle zasypywani jesteśmy korespondencją, której nie zamawialiśmy, możemy na koncie Firefox Private Relay zablokować przekierowywanie jej na nasza główną skrzynkę lub ją zwyczajnie usunąć. Osoby, które korzystają z Firefox jako głównej przeglądarki, mogą uprościć proces tworzenia aliansów, instalując rozszerzenie Firefox Private Relay.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *