Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

budżetowy iPhone

Nowy, budżetowy iPhone SE już jest. Specyfikacja robi wrażenie!

Apple przedstawiło oficjalnie swój nowy, budżetowy iPhone SE. Wygląda jak iPhone 8, ale pod maską kryje najnowsze podzespoły. Ten smartfon może okazać się hitem. To zupełnie nowe podejście do tego, jak powinny wyglądać budżetowe urządzenia. Apple pokazuje gdzie jego zdaniem jest miejsce na kompromisy, a gdzie nie. Przekonacie się sami, kiedy poznacie specyfikację urządzenia, do czego zapraszam.

Budżetowy iPhone SE – specyfikacja

Nowe-stare dzieło Apple wygląda jak iPhone 8, czyli ma wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala z grubymi ramkami i przyciskiem Home z Touch ID. Mamy tu ekran typu IPS LCD Retina z kolorem True Tone, dobrze znany i ceniony, choć powiedzmy to wprost, nie najwyższej jakości. Mimo to, jest wciąż bardzo dobry. Tutaj widzimy pewne kompromisy, ale nie znajdziemy ich głębiej, w procesorze.

Nowy budżetowy iPhone SE napędza najnowszy i najszybszy procesor Apple – A13 Bionic. Tu nie ma żadnego kompromisu, urządzenie będzie bardzo szybkie i wydajne.

Aparat iPhone SE 2020

Kolejny istotny element to kamery. I z tyłu i z przodu mamy po jednym aparacie. Apple zapewnia jednak w odniesieniu do aparatu głównego, że jest to najlepszy jednokamerowy system jaki kiedykolwiek zainstalowano. Ostatni pojedynczy aparat pojawił się w iPhone XR, ale ten z iPhone SE jest od niego lepszy.

Powiedzmy o nim coś więcej. Mamy tu 12 MP czujnik z 6-elementowym obiektywem, optyczną stabilizacją obrazu (OIS), monokularowym wykrywaniem głębi, HDR i tryb portretowy. To oczko nagrywa też wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę i zapewnia “kinematyczną” stabilizację wideo. Nie mamy tu aparatu szerokokątnego ani teleobiektywu i w tym jest kompromis. Natomiast jeśli chodzi o jakość fotek, jakie można zrobić tym jednym oczkiem, kompromisu nie ma. Widać tu znaczącą różnicę w podejściu. Androidowa konkurencja zakłada, że nawet w budżetowcach standardem powinny być już 3 kamery, za to ich jakość bywa bardzo różna. Tymczasem Apple postawił na jedną, ale naprawdę wysokiej jakości. Co przemawia do Was bardziej? Jaki kompromis uważacie za lepszy?

Co przedniego aparatu, ma 7 MP i też robi zdjęcia w trybie portretowym.

iPhone SE 2020

Budżetowy iPhone SE 2020 – dane techniczne

A teraz na podsumowanie wszystko w punktach, plus kilka dodatkowych informacji o łączności:

 • Ekran: 4,7 cala wyświetlacz True Tone
 • Tylna kamera: 12 MP-owy pojedynczy 6-elementowy obiektyw, posiada OIS, czujnik migotania dla balansu bieli, piksele ostrości, HDR i tryb portretowy dla ludzi, nagrywanie wideo w 4K / 60fps
 • Aparat do selfie: 7 MP
 • Wymiary: 67,3 x 138,4 x 7,3 mm, 148 gramów
 • Procesor: A13 Bionic
 • Pamięć RAM: brak informacji
 • Pamięć: 64 GB, 128 GB i 256 GB
 • Bateria: brak informacji
 • System operacyjny: iOS 13
 • Łączność: Wi-Fi 6, Gigabit LTE, Dual SIM z eSIM
 • Uwierzytelnianie biometryczne: czytnik linii papilarnych Touch ID drugiej generacji
 • Ładowanie bezprzewodowe, złącze Lightning, ładowarka 5 W.
 • Stopień ochrony IP67

W swoim kraju budżetowy iPhone SE można kupić w cenie od 399$. Do sprzedaży trafi 17.04.2020, czyli jutro. Ciekawe, czy i do nas dotrze, i w jakiej cenie?

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *