Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

iphone 12

Apple zaprezentował iPhone 12 – cztery warianty do wyboru

Czekaliście na nowe iPhone’y? My tak! Byliśmy bardzo ciekawi ile z krążących przecieków okaże się prawdą. I wiemy już, że iPhone 12 dostępny będzie w 4 wariantach. Wiemy też, że dostał najnowszy chip – A14 Bionic – wykonany w technologii 5 nm. Co jeszcze wiemy? Czytajcie dalej! 😉

iPhone 12 w 4 odsłonach

Na początku przyjrzyjmy się różnicom między poszczególnymi wariantami nowego iPhone’a. Są to: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i Pro Max. W jednej tabeli zebraliśmy najważniejsze informacje o wszystkich tych urządzeniach.

iPhone 12 tabelaiPhone 12 – aparaty

Jak widzicie, Apple wprowadził 3 rozmiary smartfonów w tym roku, dla każdego coś miłego. Ale wielkość to nie jedyne czym różnią się między sobą nowe iPhony. Różnice widać też w aparatach. Najpotężniejszy iPhone 12 Pro MAX został wyposażony podobnie jak iPhone Pro w 3 kamery i sensor 3D. Podobnie, ale nie identycznie! Otóż matryca głównego aparatu w modelu Pro MAX jest o 47% większa niż w Pro i fizycznie stabilizowana. Dzięki temu ma lepiej przechwytywać światło. Także jeśli chodzi o teleobiektyw model Pro MAX oferuje większe przybliżenie optyczne – 2,5x. W modelu Pro jest to 2x.

Oba modele dostały natomiast nowy sensor LiDAR przeznaczony do precyzyjnej detekcji głębi. Jego obecność ma jeszcze poprawić pracę aplikacji rozszerzonej rzeczywistości i 6-krotnie przyspieszyć działanie autofocusa w trudnych warunkach.

Oprogramowanie

W iPhone’ach 12 za jakość zdjęć w ogromnej mierze będzie odpowiadało oprogramowanie. Mamy tu na przykład algorytm Smart HDR zwiększający dynamikę zdjęć. Zadziała także podczas robienia zdjęć pod światło.

Apple zdecydowało się też wyposażyć w tryb nocny wszystkie aparaty w swoich nowych telefonach. Także kamerka do selfie będzie działać w trybie nocnym.

Procesor

Na uwagę zasługuje też układ A14 Bionic, który znajdziemy w każdym modelu iPhone’a 12. To prawdziwa bestia zbudowana z:

  • 6-rdzeniowego CPU (2 rdzenie wydajne i 4 energooszczędne);
  • 4-rdzeniowego GPU;
  • 16-rdzeniowego systemu Neural Engine.

Ten zestaw ma nie tylko zwiększyć wydajność, ale też obniżyć zużycie energii. iPhone 12 będzie doskonałym urządzeniem dla graczy!

Nowe szkło

Kolejna nowość jaką znajdziemy w iPhonach 12 to szkło Ceramic Shield. Zostało opracowane we współpracy z firmą Corning. To szkło, według zapewnień Apple, oferuje znacznie większą odporność na uderzenia i jest zdecydowanie twardsze od szkła poprzedniej generacji.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia biometryczne, jak w poprzednich telefonach, Apple nie zamieścił czytnika odcisków palców. iPhone 12 ma tylko FaceID.

iPhone 12 to urządzenie, które może zaspokoić potrzeby różnych grup osób. Mamy do dyspozycji aż 4 warianty, oferujące różne wielkości, różne aparaty i oczywiście sprzedawane w różnych cenach… Który model okaże się królem sprzedaży? Jak myślicie? ‘

Przedsprzedaż

Skoro już wspomnieliśmy o sprzedaży to na koniec jeszcze kilka słów na ten temat. Przedsprzedaż iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro wystartuje 16 października o 14:00 naszego czasu. Jeśli chodzi o modele iPhone 12 mini i Pro Max do sprzedaży trafią 6 listopada, także od godziny 14:00.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *