Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Apple Watch odblokuje iPhone’a

Apple w najnowszej wersji systemu iOS 14.5, dodał opcję odblokowania iPhone’a, gdy mamy założony zegarek Apple Watch. Jako że skaner twarzy w czasach pandemii nie jest w pełni funkcjonalny, gigant z Cupertino zdecydował się dodać do iOS funkcję automatycznego odblokowywania iPhone’a przy użyciu sparowanego zegarka Apple Watch. To jednak nie wszystko, Apple planuje nową funkcjonalność, która sprawi, że ich kultowy zegarek stanie się bardziej użyteczny.

Kultowy produkt Apple

Apple Watch to smartwatch stworzony przez firmę Apple. Rynek samrtwatchy jest już duży i co do tego nie ma wątpliwości. Co prawda, zegarki te nie stały się najpopularniejszym hitem na świecie i nie każdy ma je na nadgarstku. Nie ulega jednak wątpliwości, że najchętniej kupowanym na świecie smartwatchem jest Apple Watch, który doczekał się już sześciu generacji i tańszej wersji Apple Watch SE. Jest elegancki, designerski i ma dużo ciekawych funkcji. Żaden inny smartwatch nie robi tego tak dobrze. Co prawda po pewnym czasie okazuje się, że z pewnych funkcji w ogóle nie korzystasz, bo nie masz czasu lub nawet nie wiesz jak ich używać. Jednak teraz aktualizacja sprawiła, że wprowadzono coś naprawdę istotnego.

iOS 14.5 pozwoli odblokować iPhone’a Apple

Pandemia koronawirusa i w związku z nią wprowadzone obostrzenia dotyczące wymogu noszenia maseczki w miejscach publicznych, znacznie utrudniły życie użytkownikom iPhone’ów. Wyposażone są one w biometryczne zabezpieczenie oparte o system rozpoznawania twarzy, który nie chce działać gdy twarz jest zasłonięta. Niestety nie ma opcji skorzystania z Touch ID, czyli czytnika linii papilarnych. Najnowsza wersja systemu, która wciąż znajduje się w fazie beta, wnosi nową metodę odblokowania telefonu. Gdy system Face ID wykryje, że użytkownik ma założoną maseczkę, dostęp do smartfonu i tak zostanie przyznany, jeśli na jego ręce znajduje się odblokowany Apple Watch. W chwili odblokowania iPhone’a na zegarku wyświetlany jest stosowany komunikat pozwalający na zdalne założenie blokady. To na wypadek, gdyby smartfon wylądował w niepowołanych rękach.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *