Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Aplikacje, które zadbają o twoje zdrowie

Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch. Warto o tych słowach pomyśleć kiedy będziecie przeglądać swoje smartfony, w celu znalezienia kolejnej gry czy aplikacji do montażu. Niby wiemy, że nie tylko takie aplikacje istnieją, ale za rzadko sięgamy po te, które pozwolą nam zrobić coś dobrego dla siebie. Poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji aplikacji, które pozwolą zadbać nie tylko o Twoją kondycję, ale i zdrowie.

Fitatu

Fitatu Licznik Kalorii to aplikacja, która pomoże przejąc kontrolę nad ilością zjadanych kalorii w ciągu dnia. Dzięki sporej społeczności usługa posiada rozbudowana bazę produktów dostępnych w rodzimych sklepach, co znacznie ułatwia korzystanie z programu. Ekran główny aplikacji stanowi lista dziennych posiłków, wraz z podglądem kalorii. Baza produktów jest rzeczywiście spora i bez większego problemu można w niej znaleźć większość popularnych produktów spożywczych. Poza klasyczną wyszukiwarką możemy kody określonych produktów zeskanować.

Calm

Aplikacja ta ułatwia medytacje oraz zasypianie. Emituje kojące dla ucha dźwięki, wyświetlając jednocześnie obrazy przedstawiające piękną matkę naturę. Do wyboru jest kilka opcji np. spokojnego morza o wschodzie słońca, jeziora lub padającego deszczu. Aplikacja zawiera 7-dniowy program wprowadzający w podstawy medytacji, który obejmuje 7 sesji trwających od 2 do 30 minut. Dodatkowo w aplikacji mamy możliwość skorzystania z czasowych oraz tematycznych sesji medytacyjnych, przygotowanych między innymi z myślą o poprawie koncentracji, kreatywności czy też odnalezieniu wewnętrznego spokoju.

Zdrowe Zakupy

Pomysł i zasada działania aplikacji jest bardzo prosty. Zamiast czytać zapisana drobnym druczkiem listę składników, wystarczy zeskanować smartfonem kod kreskowy. Zamiast więc analizować po kolei każdy składnik, dostajemy na tacy przetworzone informacje, na podstawie których możemy wywnioskować czy dany produkt jest dobry do spożycia czy nie. Jeśli coś jest korzystne dla naszego organizmu, to znajdzie się przy tym zielona, uśmiechnięta buźka. Jeśli jest neutralne – buźka będzie mniej uśmiechnięta, a jeśli jest złe – buźka będzie smutna, w kolorze żółtym.

Krokomierz

Chcąc rozpocząć liczenie kroków wystarczy kliknąć przycisk start po uruchomieniu Krokomierza. Po wykonaniu tej czynności możemy zablokować ekran, a następnie można schować telefon do kieszeni, do torebki itp. Po jakimś czasie możemy sprawdzić, jaki dystans udało się nam pokonać, a nawet ile kalorii spaliliśmy w trakcie zwykłych, codziennych czynności.

 

 

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *