Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

aplikacje facebooka

Aplikacje Facebooka – co do czego?

Facebook to niekwestionowany lider wśród serwisów społecznościowych. Ma też w swojej ofercie całkiem sporą kolekcję aplikacji, które służą rożnym celom i na różne sposoby pozwalają na interakcje z Facebookiem. Dziś wymienimy wszystkie aplikacje Facebooka i powiemy kilka słów o ich funkcjach.

Aplikacje Facebooka – lista

No to zaczynamy od przedstawienia listy wszystkich aplikacji Facebooka dostępnych w Polsce. Potem przejdziemy do omawiania tych mniej znanych i opiszemy czemu służą.

 1. Facebook i Facebook Lite
 2. Messenger i Messenger Lite
 3. Facebook Gaming
 4. Facebook Business Suite
 5. Facebook Analytics
 6. Menedżer reklam na Facebooku
 7. Instagram and Whatsapp
 8. Workplace from Facebook
 9. Portal from Facebook
 10. Workplace Chat
 11. Facebooku Local
 12. Creator Studio

Facebook i Facebook Lite

Samego Facebooka i jego wersji lite przedstawiać chyba nie trzeba. To główne aplikacje, które prezentują oblicze serwisu społecznościowego. Wersja Lite różni się od pełnej tym, że jest w niej mniej grafiki i nieco mniej funkcji. Ta odchudzona wersja świetnie się sprawdza na starszych smartfonach, mniej wydajnych i oferujących mniejsze zasoby pamięci.

Messenger i Messenger Lite oraz Messenger Kids

W kwestii popularnego komunikatora Facebooka też mamy dwie wersje – Messenger i Messenger Lite. I znowu ta druga wersja jest lepsza w przypadku starszych urządzeń. Jest jeszcze wersja Messenger Kids przeznaczona do użytkowania przez nieletnich pod ścisłym nadzorem rodziców. Niestety ta aplikacja nie jest dostępna w Polsce.

Facebook Gaming

Facebook Gaming to oficjalna aplikacja do sekcji gier w kolekcji wideo Facebooka. Zawiera standardowe treści wideo, ale w tym przypadku jest najważniejsza jest transmisja na żywo. Żeby korzystać z tej aplikacji potrzebne jest posiadanie osobistego konta na Facebooku.

Facebook Gaming: Watch, Play,
Facebook Gaming: Watch, Play,
Developer: Unknown
Price: Free

Facebook Business Suite

To aplikacja, która nazywała się wcześniej Menedżer stron i umożliwia zarządzanie stronami na Facebooku. Przydaje się zwłaszcza do interakcji z obserwującymi, sprawdzania powiadomień o stronie, przeglądania statystyk o Twojej stronie i odpowiadania na wiadomości.

Meta Business Suite
Meta Business Suite
Developer: Unknown
Price: Free

Facebook Analytics

Aplikacje Facebooka to też dobrze znany Facebook Analytics. To coś pomiędzy Business Suite, a Menadżerem reklam, o którym za chwilę. Ta aplikacja pokazuje różne statystyki, takie jak aplikacje menedżera. Pokazuje też pewne dane analityczne, których nie znajdziemy we wspomnianych wyżej aplikacjach. Tutaj sprawdzisz na przykład współczynnik konwersji swoich reklam, stworzysz wszelkie wizualizacje w rodzaju wykresów oraz otrzymasz powiadomienia w razie istotnych zmian. Co ważne ta aplikacja nie daje możliwości zarządzania czymkolwiek na Facebooku. Pełni funkcję czysto informacyjną.

Facebook Analytics
Facebook Analytics
Developer: Facebook
Price: Free

Menedżer reklam na Facebooku

Menedżer reklam na Facebooku pomaga przedsiębiorcom śledzić wydatki na reklamę oraz jej skuteczność i różne powiązane z nią parametry. Znajdziesz tu również porady i wskazówki dotyczące poprawy wydajności reklam oraz edytor do ich tworzenia. Korzystanie z aplikacji wiąże się z ponoszeniem kosztów za zamieszczane reklamy, więc choć sama w sobie jest bezpłatna to zamieszczanie reklam jest już płatne.

Meta-Werbeanzeigenmanager
Meta-Werbeanzeigenmanager
Developer: Unknown
Price: Free

Instagram and Whatsapp

Aplikacje Facebooka nie zawsze łatwo rozpoznać jako jego własność. Przykładem jest Instagram i WhatsApp, których wielu nie kojarzy z Facebookiem bo nie mają go w nazwie i działają poza jego ekosystemem. Mimo to są jego własnością. WhatsApp to bardzo popularny komunikator, a Instagram jest serwisem służącym do wstawiania zdjęć.

Workplace from Facebook

Workplace from Facebook to odpowiedź Facebooka na G Suite i tym podobne usługi. Umożliwia firmom i ich pracownikom komunikowanie się ze sobą za pomocą własnych, małych przestrzeni na Facebooku. Aplikacja pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych i wideo, a także na przesyłanie plików.

Workplace from Meta
Workplace from Meta
Developer: Unknown
Price: Free

Portal from Facebook

Portal from Facebook daje możliwość prowadzenia rozmów wideo.

Facebook Portal
Facebook Portal
Developer: Unknown
Price: To be announced

Workplace Chat

Tutaj mamy aplikację, która umożliwia komunikowanie się ze swoim zespołem. Możecie wysyłać sobie wiadomości tekstowe albo prowadzić rozmowy, w tym także grupowe.

Workplace Chat from Meta
Workplace Chat from Meta
Developer: Unknown
Price: Free

Facebooku Local

Ta aplikacja pozwala być na bieżąco z różnymi wydarzeniami, miejscami i działaniami w swojej okolicy. Możesz obserwować rekomendacje na podstawie tego, co jest popularne wśród twoich znajomych. Masz też dostęp do interaktywnej mapy, na której możesz wyszukać wydarzenia i atrakcje, które Cię zainteresują.

Facebook Local
Facebook Local
Developer: Facebook
Price: Free

Creator Studio

Creator Studio to jedna z nowszych aplikacji Facebooka. Jest przeznaczona dla osób, które tworzą i wrzucają filmy na Facebooku. Możesz tutaj przeglądać wszystkie zamieszczone przez siebie filmy. Możesz też edytować ich tytuły i opisy. Masz dostęp do szczegółowych analiz wideo i elastycznego harmonogramowania. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że aplikacja w wersji internetowej działa lepiej niż w wersji mobilnej.

Creator Studio
Creator Studio
Developer: Unknown
Price: Free

To już wszystkie dostępne dla nas aplikacje Facebooka. Ciekawe z ilu z nich korzystacie i jak oceniacie ich działanie? Piszcie opinie w komentarzach.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *