Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Aplikacje do edycji zdjęć

W dzisiejszych czasach wszyscy robią zdjęcia. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, jednak nie sposób nie zgodzić się, że zdjęcie przynajmniej po drobnej edycji wygląda o wiele lepiej.

Po co obrabiamy zdjęcia?

Każde zdjęcie, niezależnie od jakości aparatu, po edycji wygląda lepiej. Nie chodzi tu ani o sztuczność ani o przesadę. Czasami wystarczy tylko podkreślić kontrast lub zmienić światło i gotowe. W dobie Social Mediów każdy stał się ,,fotografem” i publikuje zdjęcia w sieci. Jednak niezależnie czym chcielibyśmy się podzielić ze światem – istotny będzie wygląd zdjęcia. A w tym pomogą aplikacje do edycji zdjęć

Programy do edycji zdjęć

Adobe Photoshop Express

Aplikacja ta umożliwia edytowanie, tworzenie kompozycji i udostępnianie zdjęć w sposób gwarantujący ich popularność w mediach społecznościowych i nie tylko. Narzędzia do szybkich poprawek ułatwiają dopracowywanie zdjęć – usuwanie skaz, dopasowywanie perspektyw itd. Dzięki setkom gotowych, prostych w użyciu motywów, efektów i dodatków możesz wyrazić dowolny pomysł i zwiększyć siłę przekazu.

Lightroom

Działa podobnie do poprzedniej aplikacji, z tą różnicą, że jesteśmy w stanie stworzyć autorskie filtry. To znaczy presety, które można automatycznie nakładać na zdjęcia. Lightroom jest programem adresowanym do profesjonalnych fotografów, pozwalającym na łatwe importowanie zdjęć z kamer cyfrowych, edycję, selekcjonowanie i szybkie tworzenie przejrzystych zestawień katalogów zawierających setki, a nawet tysiące zdjęć.

Snapseed

Snapsed to program do edycji zdjęć, który pozwala bardzo łatwo uzyskać ciekawe efekty. Przyda się, aby szybko przerobić fotografie, które chcemy wrzucić na Facebooka albo na inny serwis społecznościowy. Sanpseed pozwala na edycję fotografii za pomocą narzędzi podstawowych: zmiana barwy, rozmiaru czy ostrości zdjęcia. Narzędzia zaawansowane pozwolą na bardziej kreatywną zabawę. Pozwalają m.in: zmienić zdjęcie na czarno-białe czy też dodać efektowną ramkę.

Gotowe presety

Najszybszą metodą na edycję zdjęć jest nałożenie na nie odpowiedniego presetu. Można stworzyć taki preset samodzielnie. Na rynku pojawiły się nawet płatne aplikacje, które zawierają różne propozycje od celebrytów i najlepszych fotografów.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *