Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Aplikacje dające drugie życie!

Nie da się ukryć, że marnowanie jedzenia jest problemem na skalę światową. Ale czy tylko jedzenia? Wyrzucamy tysiące ubrań i rzeczy, których nie używamy, zamiast dać im drugą szansę. Aplikacje, które dają drugie życie ubraniom, produktom i różnego rodzaju rzeczom pojawiają się na Sklepie Play czy IOS coraz częściej. Poniżej przedstawiamy te godne uwagi, które pozwolą nie marnować produktów, a przynajmniej marnować ich mniej.

Too Good To Go

To aplikacja, która świetnie sprawdzi się jeśli prowadzisz żywnościowy biznes. Nie musi to być restauracja – równie dobrze skorzystać może piekarnia, warzywniak czy mały bar. Zasada działania jest prosta. Sklepy, restauracje czy piekarnie wystawiają różnego rodzaju informacje o paczkach, które można u nich kupić. Cena za którą możesz kupić dany produkt lub danie, zazwyczaj jest trzykrotnie mniejsza od regularnej. Kiedy zamawiamy daną paczkę, nie wiemy, co się w niej znajduje. Dowiadujemy się o tym dopiero wtedy, kiedy udamy się do danego miejsca i ją odbierzemy. Wiemy natomiast, że składa się z produktów, których termin ważności kończy się za parę dni. Aplikacja pozwala pomagać piekarniom, supermarketom i restauracjom ograniczyć marnowanie.

Vinted

Vinted jest to platforma internetowa, za pomocą której możemy sprzedawać i kupować ubrania używane (oraz nowe), akcesoria, torebki czy biżuterię. Vinted określić można jako ,,internetowy secondhand”. Wszystkie ubrania możemy selekcjonować i filtrować ze względu na rozmiar, markę, cenę i inne tego typu właściwości. W ostatnich latach serwis ten zyskał na popularności. Głównym założeniem jest zachęcanie do zapoznanie się z ideą ,,zero waste”.

Save to date

Internet i aplikacja mobilna w smartfonie to doskonałe rozwiązanie, by na bieżąco kontrolować czas ważności do spożycia danego produktu. Tak działa Save to date. Opiera się na danych z kodów kreskowych. System, do którego podawane są daty, opracowuje rabaty i czas trwania promocji na dane towary. W ten sposób można sięgnąć po produkty, których zamierzamy użyć, a są w znacznie niższej cenie.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *