Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Android 11

Android 11 – nowe funkcje wczesnej wersji

I stało się! Google wydało pierwszą wersję nowego Androida 11 dla programistów. Ta wczesna wersja zdradza już pewne nowości, ale  z pewnością kolejne przyniosą ich więcej. Więc jakie zmiany zafunduje nam nowy Android 11?

Android 11 Developer Preview – trochę nowości

Zanim wspomnimy o kilku zmianach w oprogramowaniu mobilnym Google, podkreślamy jeszcze, że naprawdę aktualna wersja jest przeznaczona wyłącznie dla programistów. Obejmuje tylko smartfony Pixel 2, 3, 3A  lub 4, a jej zainstalowanie całkowicie czyści dane. Jeśli więc jesteś szczęśliwym posiadaczem któregoś ze wspomnianych modeli i korci Cię, żeby wypróbować nową wersję Androida, raz jeszcze dokładnie to przemyśl.

Bubble chat

A teraz przejdźmy do tego, co zwykle interesuje nas najbardziej, do nowości jakie ma przynieść Android 11. Pośród najciekawszych trzeba wymienić “chat bubbles”, czyli bąbelkowe powiadomienia z komunikatorów. Dzięki nim można będzie prowadzić wygodnie konwersację bez konieczności stałego zaglądania do aplikacji. Nie jest to zupełna nowość. Funkcja bubbles była dostępna już w Androidzie 10, ale tylko w wersji testowej. Żeby z niej skorzystać, trzeba było ją włączyć. Teraz nie będzie już takiej potrzeby.

Sekcja konwersacji

Kolejna nowość to sekcja konwersacji w cieniu powiadomień. Użytkownicy wreszcie będą mogli dodawać do odpowiedzi z cienia także obrazy.

Większe bezpieczeństwo

Nowy Android da też możliwość jednorazowego zezwalania aplikacjom na dostęp do kamery, mikrofonu i poufnych danych (np. o lokalizacji). Ta funkcja zdecydowanie podniesie poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania aplikacji.

Kolejne zmiany to lepsza obsługa nowych typów ekranów wodospadowych i tych z dziurką w wyświetlaczu. W końcu nowe telefony to nowe rozwiązania technologiczne, za którymi muszą iść też zmiany programistyczne. Będą też nowe funkcje dostosowane do korzystania z łączności 5G, w tym interfejsy API do sprawdzania czy połączenie jest nieosiągalne i szacujące przepustowość sieci. Trzeba jeszcze dodać, że teraz aplikacja aparatu będzie mogła wyciszyć wibracje i dzwonki alarmów lub powiadomień podczas robienia zdjęć lub nagrywania wideo.

Android 11 – kolejne wersje

Na koniec przedstawiamy w jakim  czasie będą się ukazywały kolejne wersje testowe, aż do stabilnego systemu Android 11:

  • Deweloper Preview 1: luty
  • Deweloper Prewiev 2: marzec
  • Deweloper Prewiev 3: kwiecień
  • Beta 1: maj
  • Beta 2: czerwiec
  • Beta 3: III kwartał 2020
  • Stabilna wersja Androida 11: III kwartał 2020

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *