Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

5-osiowy OIS nowej generacji z ruchomym obiektywem i czujnikami – brawo OPPO!

Oppo zamierza podnieść poprzeczkę w zakresie mobilnej fotografii. Producent zaprezentował nowe technologie, które zamierza zastosować w przyszłych smartfonach. Chodzi o nowy czujnik RGBW, nowy czujniku zoom i nowym 5-osiowy OIS. Co to wszystko da?

Czujnik RGBW nowej generacji, czyli mniej szumów, więcej światła, lepsze kolory

Czujnik RGBW od Oppo ma poprawić czułość na światło przez dodanie dodatkowego białego piksela, technologii DTI i opracowanego przez producenta algorytmu piksel 4-w-1. Sensor będzie wpuszczał o 60% więcej światła, redukując jednocześnie szumy o nawet 35%. Tak jak A15 Bionic, który ma umożliwić iPhone’om 13 Pro nagrywanie filmów w trybie portretowym, nowe czujniki Oppo umożliwiają aparatowi przechwytywanie „bardziej wyrazistych” zdjęć i filmów w orientacji pionowej. OPPO informuje, że smartfony z nowym czujnikiem RGBW zadebiutują w czwartym kwartale 2021 roku.

 85-200mm ciągły czujnik zoomu optycznego

Nowością Oppo jest też czujnik zoomu naszpikowany nowymi technologiami, w tym zastosowaniem soczewki G+P (szkło + plastik), nowego tunelowego czujnika magnetooporu (TMR) oraz nowego silnika wału, obsługującego ciągły zoom optyczny przy wyższych powiększeniach.

Według Oppo nowy czujnik zoomu ma umożliwić uchwycenie dalekich krajobrazów bez przycinania. Użytkownicy będą mogli cieszyć oczy płynnym przejściem w całym zakresie zoomu i jakością obrazu podobno porównywalną z oferowaną przez profesjonalne aparaty. Z drugiej strony producent ma świadomość, że dodatkowe ruchome elementy w czujniku aparatu zwiększają liczbę potencjalnych punktów awarii. W związku z tym wciąż prowadzone będą różne testy upadku i niezawodności zanim technologia trafi do masowej produkcji. Pierwsze smartfony z nowym, ciągłym zoomem mają zadebiutować w I kwartale 2022 r. 

5-osiowy czujnik optycznej stabilizacji obrazu (OIS)

Na koniec zostawiliśmy to, co najciekawsze – 5-osiowy czujnik optycznej stabilizacji obrazu (OIS). Nowa technologia porusza i obiektywem aparatu, i czujnikiem ISP, aby osiągnąć maksymalną stabilizację. Oppo twierdzi, że nowy czujnik aparatu zrekompensuje większe drgania, umożliwiając szybsze przechwytywanie i lepszą wydajność przy słabym świetle, nawet w kiedy zdjęcia będą wykonywane “z ręki”.

Nowa technologia jest zdolna do maksymalnego kąta stabilizacji ±3°, a to 3-krotnie więcej niż w tradycyjnej technologii OIS. „Opracowana przez OPPO technologia algorytmów może znacząco poprawić stabilność, klarowność i wydajność kolorów; zwiększenie wydajności kompensacji drgań nawet o 65%”, twierdzi firma. Pierwsze produkty z nowym czujnikiem OIS zadebiutują w pierwszym kwartale 2022 roku.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *