Smartfony Wiadomości

Wszystko co wiemy o Huawei Mate 10

Przełom lata i jesieni jest okresem, kiedy producenci smartfonów raczą nas swoimi najlepszymi produktami. Takim też zapewne będzie Huawei Mate 10. W tym artykule postaram się zebrać informacje (i plotki), jakie do tej pory pojawiły się na temat tego smartfona.

Huawei Mate 10

Poprzednik, Huawei Mate 9 był świetnym telefonem, który jednak nie zyskał zbyt dużej popularności. W tym roku firma z Chin postanowiła to zmienić wraz z jego następcą. Mate 10 będzie phabletem, rywalizującym z Galaxy Note 8, LG V30 czy iPhonem 8. I żeby móc w jakiś sposób wyróżnić się na tle konkurencji, Mate 10 będzie musiał mieć coś więcej niż tylko topową konfigurację. Liczyć się będzie też wygląd, cena i cechy unikalne. Dodam tylko, że do premiery telefonu jeszcze zostało trochę czasu i niektóre rzeczy mogą się jeszcze zmienić.

Zobacz też: Abonament rodzinny duet – ranking

Zaczynając od ekranu, ma to być 6-cio calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2,160 x 1080 pikseli. Czyli będzie minimalnie większy od tego w Mate 9. Tak jak w wielu innych nadchodzących nowościach na rynku smartfonów, również Huawei Mate 10 ma posiadać maksymalnie cienkie obramowanie ekranu (jak na przykład LG G6, czy Samsung Galaxy S8). Mówi się też, że będą dwie wersje tego modelu, aczkolwiek mają różnić się tylko wielkością ekranu.

Co piszczy w środku?

Najnowszy phablet Huawei ma być napędzany przez świetnie zapowiadający się procesor Kirin 970 oraz 4 GB RAM-u. Bateria o pojemności 4000 mAh i (ponoć) wysoka energooszczędność procesora powinny zapewnić długie działanie bez konieczności ładowania. Do naszej dyspozycji zostanie też oddane 64 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście Huawei Mate 10 będzie posiadał podwójny aparat (sygnowany logiem Leica), co powoli staje się standardem. Pojawiły się też plotki, jakoby telefon miał też mieć podwójną kamerę z przodu, co na pewno zadowoliłoby każdego fana robienia sobie zdjęć telefonem.

Zobacz też: Tanie abonamenty bez smartfona w ofercie

Huawei Mate 10 aparaty

Tak jak rok temu, gdy Mate 9 został wpuszczony na rynek razem z nowym Androidem Nougat, tak Mate 10 również będzie działał na najnowszym oprogramowaniu Androida, 8.0 Oreo. Nakładka EMUI 6, która ma zadebiutować razem z tym telefonem ma być odchudzona w porównaniu do poprzednika, co powinno zapewnić szybsze i płynniejsze działanie.

Zobacz też: Ranking sieci komórkowych

Huawei Mate 10 ma zadebiutować 16 października. Obecnie nie ma dostępnych oficjalnych zdjęć telefonu, jedynie rendery fanów. Aczkolwiek jak na flagowca przystało, możemy spodziewać się czegoś ciekawego względem wyglądu. Mate 10 na pewno będzie telefonem, obok którego nie będzie dało się przejść obojętnie.

 

Zobacz też: Internet domowy 100 Mbps ranking

Brak ocen