Smartfony

Samsungowi się śpieszy. Galaxy S9 już w styczniu?

Galaxy S8Zaledwie kilka dni temu miała miejsce premiera najnowszego dziecka Samsunga, Galaxy Note 8. I już pojawiają się plotki o kolejnym smartfonie od koreańskiego producenta. Wczoraj, 31 sierpnia pojawiły się informacje o tym, że Samsung chce przyśpieszyć wprowadzenie na rynek Galaxy S9. Premiera miałaby się odbyć już w styczniu.

Ponoć producent zamierza rozpocząć produkcję wyświetlaczy OLED do Galaxy S9 już w listopadzie. To o dwa miesiące wcześniej, niż miało to miejsce w przypadku Galaxy S8 roku temu. S8 został zaprezentowany w marcu, a ekrany były do niego produkowane dwa miesiące wcześniej. To właśnie wyświetlacze są najczęściej komponentem, który jest produkwany jako pierwszy, produkcja i złożenie pozostałych części trwa od dwóch do trzech miesięcy.

Jak zawsze chodzi o konkurencję

S8 miał premierę 29 marca, a do sprzedaży trafił 21 kwietnia. Jeżeli tak samo miałoby to wyglądać w przypadku Galaxy S9, to najprawdopodobniej trafiłby on do sprzedaży w połowie lutego. Ponoć tak wczesne wypuszczenie nowego flagowca ma jest spowodowane tym, że Samsung chce walczyć z produktami  Apple’a, przede wszystkim z iPhonem 8, który ma być głównym konkurentem Galaxy Note 8.

W ramach plotek i ploteczek, Galaxy S9 ma posiadać taki sam wyświetlacz jak Note 8 i jeżeli Samsung zdąży zoptymalizować tą techonologię, czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz.

Brak ocen