Porównywarka telefonów Mobilny-Ranking.pl - niemal każdy niemal bez przerwy ma przy sobie telefon komórkowy. Dla zdecydowanej większości będzie to wielofunkcyjny smartfon, który zastępuje całą torbę urządzeń, z jakich kiedyś musieliśmy korzystać. Oznacza to, że polegamy na naszych smartfonach, jak na niczym innym. Z tego tez powodu warto korzsytać z takich telefonów, które są do nas najbardziej dopasowane i posadają dokładnie takie funkcje, jakich potrzebujemy. Stąd też dobrze jest porównywać ze sobą różne urządzenia, co oferuje nasza porównywarka telefonów. Tutaj sprawdzisz, specyfikację telefonów spośród setek wybranych, najpopularniejszych modeli smartfonów. Nasza porównywarka telefonów oferuje takie marki jak: Apple iPhone, Samsung, Huawei, Honor, Xiaomi, Lenovo, Sony Xperia, Motorola, LG, ZTE, MyPhone, Alcatel i więcej.
Porównywarka GSM

Porównywarka GSM
4.1 (81.88%) 32 vote[s]

Samsung to pewnie najbardziej rozpoznawalny producent smartfonów w Polsce. Jeszcze przed nastaniem ery telefonów z dotykowym ekranem ta koreańska firma zbudowała sobie pozytywną opinię wśród polaków dzięki wysokiej jakości elektronice, jak telewizory, radioodtwarzacze i wiele innych.

Obecnie jednak to właśnie smartfony stanowią główną siłę napędową marki Samsung. Samsung ciągle jest największym producentem takich urządzeń na świecie - ale to Apple uzyskuje największe przychody z telefonów, a chiński Huawei coraz bardziej dogania Samsunga pod względem sprzedanych egzemplarzy.

Samsung to przede wszystkim dwie linie produktów - Seria Galaxy oraz Galaxy Note - obie dotyczą telefonów flagowych, czyli najmocniejszych, jakie oferuje dana marka. Galaxy oraz Galaxy Note są nie tylko najdroższymi telefonami Samsunga, ale też najlepiej sprzedającymi się. Jednak firma ta posiada też wiele innych, tańszych urządzeń, które również cieszą się popularnością.

Telefony Samsung gwarantują wysoką jakość, ale wiąże się ona z niemałą ceną. Nawet urządzenia z średnimi parametrami są droższe od konkurencji, która ma podobne podzespoły. Samsung też często potrzebuje dużo czasu na aktualizację Androida do najnowszej wersji, przez co jesteśmy często nawet przez rok skazani na starszego Androida.

Huawei to chińska firma, która miała naprawdę skromne początki. Została założona w 1987 roku i była to jednoosobowa firma, która sprzedawała przełączniki sieciowe. Wystarczyły jednak tylko trzy dekady, by Huawei stał się jedną z największych technologicznych firm na świecie, drugą firmą pod względem sprzedawanych smartfonów i bezpośrednim rywalem takich gigantów jak Apple czy Samsung.

Jednak dopiero od roku 2012 Huawei sprzedaje telefony pod własną marką. Pokazuje to, jak niesamowitego rozwoju dokonała ta firma w ciągu zaledwie kilku lat. To samo widać w Polsce - Huawei w naszym kraju jest stosunkowo od niedawna, ale jest jednym z najpopularniejszych marek smartfonów (razem z Samsungiem) niemal od samego początku funkcjonowania na polskim rynku.

Dzięki olbrzymim zasobom finansowym i technologicznym (oraz wsparciu chińskiego rządu), Huawei nie tylko osiągnął status globalnego producenta smartfonów. Firma ta produkuje własne procesory do urządzeń mobilnych, gdy reszta rynku smartfonów z Androidem jest zależna od Samsunga. Do tego Huawei bardzo mocno stawia na rozwój IoT (Internet of Things) oraz nowych sieci 5G.

Huawei zdobył popularność dzięki smartfonom budżetowym, tańszym niż konkurencja, jednak obecnie produkuje urządzenia we wszystkich przedziałach cenowych. Najpopularniejszymi ich produktami są flagowe telefony z serii Mate (jak Huawei Mate 10) czy z serii P (Huawei P20). Z drugiej strony równie popularne są budżetowe Huawei Y.

Pewnie tylko sam Steve Jobs mógł przypuszczać, że prezentując w 2007 roku pierwszego iPhone'a, smartfony tak bardzo odmienią świat, zaledwie w ciągu kilku lat telefony z dotykowymi ekranami, mniej lub bardziej wzorowane na produktach Apple, podbiły wszystkie kontynenty. A po jednej dekadzie od debiutu pierwszego smartfona made by Apple, praktycznie bezdyskusyjnie można stwierdzić, że są to najważniejsze urządzenia w naszym życiu.

Może iPhone'y nie były pierwszymi takimi urządzeniami z dotykowymi ekranami, ale to właśnie Apple stworzył z nich przyjazne użytkownikom wielofunkcyjne kombajny, które potrafiły robić rzeczy, o jakich tradycyjne telefony mogły tylko pomarzyć. Trend w którym iPhone'y wyznaczają standardy trwa do dziś. I chociaż nie każdemu będzie się to podobać, to bez iPhone'ów nie mielibyśmy smartfonów.

Urządzenia od firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo to najwyższa jakość wykonania i dedykowane oprogramowanie, które dzięki rewelacyjnej optymalizacji pozwala iPhone'om uzyskiwać najlepsze osiągi pomimo teoretycznie słabszych podzespołów. Co tego często Apple nie boi się stosowania innowacyjnych rozwiązań (lub kopiować ich od małych, słabszych firm). Całość zawsze jest opakowana w piękną stylową obudowę, niezależnie od tego, jaki to model. Ale to swoją cenę, dosłownie i w przenośni. iPhone'y mają słabe baterie, przez co powstało już wiele dowcipów na temat posiadaczy tych telefonów, którzy są niemal przykuci do gniazdek elektrycznych. Do tego, kiedy chcemy kupić telefon Apple, to możemy być pewni, że będzie to najdroższy telefon w sklepie.

Trzeba też pamiętać o złączu Lightning zamiast portu USB, czy problematycznym iTunes... Jednak pomimo tych oczywistych wad, telefony iPhone cieszą się wielką popularnością i uznaniem. Mają one wielu oddanych fanów i nie mniej antyfanów, ale kiedy ktoś raz przejdzie na iPhone'a rzadko wraca na telefon z Androidem.

Zaraz po tym, gdy polski rynek smartfonów został zawojowany przez Huawei, inna chińska firma zaczęła śmiało poczynać sobie w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu Xiaomi kojarzyło niewielu. Z tych smartfonów korzystali tylko Ci, którzy byli na tyle odważni, by zamówić telefon tej marki na AliExpress prosto z Chin. Jednak Xiaomi jeszcze szybciej niż Huawei wdarł się do naszych kieszeni. Jest to jeden z najpopularniejszych producentów smartfonów w Polsce i na świecie, znajdując się zaraz za trójką Samsung, Huawei, Apple.

Przed kilkoma laty, kiedy telefony tej marki oficjalnie w Polsce nie były dostępne, można było się natknąć tylko i wyłącznie na same pozytywne opinie o Xiaomi. Telefony te były niemal mityczne. Modny stał się hashtag #XiaomiLepsze, ponieważ przy recenzji praktycznie każdego smartfonu ktoś dodawał opinie, że... Xiaomi lepsze jest.

Oczywiście rzeczywistość szybko to zweryfikowała Nie, żeby Xiaomi nie było dobre, ale telefony te od początku charakteryzowały się bardzo niskimi cenami, o wiele niższymi od konkurencji. Jednak wiązało się to ze słabszą optymalizacją. Jedną z wad Xiaomi jest też to, że większość telefonów tego producenta robi zdjęcia/filmy słabej jakości. Ostatecznie telefony Xiaomi mają wielu fanatycznych wręcz użytkowników i nie mniej zadeklarowanych wrogów.

Ale urządzenia same w sobie to po prostu połączenie nierzadko bardo mocnej specyfikacji i niskiej ceny. Producent ten ma urządzenia we wszystkich kategoriach cenowych, jak na chińskiego producenta przystało. Xiaomi to rozsądny wybór, jeżeli chcemy iść na ustępstwa pod względem jakości, aby nieco zaoszczędzić.

Alcatel to jedna z najstarszych firm, która może pochwalić się produkcją smartfonów. Historia tego przedsiębiorstwa sięga aż końca XIX wieku, iedy w 1898 roku została założona spółka CGE. Przez lata zajmowała się ona transportem, elektryką, komunikacją oraz elektroniką. Znana m.in. dzięki produkcji superszybkich pociągów TGV.

Następnym etapem w rozwoju firmy był zakup akcji firmy ITT Corporation i zmiana nazwy na Alcatel Alsthom, a następnie w 1995 roku na Alcatel. Od tego momentu firma całkowicie poświęciła się telekomunikacji. Pod koniec lat 90 Alcatel konkurował z największymi producentami telefonów komórkowych tamtego okresu: Motorolą, Nokiią Ericssonem i Siemensem.

Jednak ostatecznie telefony Alcatel nie stały się tak popularne i po mimo regularnie wydawanych nowych modeli, firma ta nie jest już tak popularna jak kiedyś. Alcatel znalazł swoją niszę w smartfonach budżetowych, których ceny najczęsciej oscylują w ganicach 500 zł, są to urządzenia z serii Alcatel POP 4 oraz Alcatel Pixi.

Asus został założony w 1989 roku przez byłych pracowników Acera. Podobnie jak ta firma, Asus znany jest przede wszystkim ze sprzętu elektronicznego związanego z komputerami oraz routerami. Nazwa firmy pochodzi od skrzydlatego rumaka z mitologii greckiej – Pegaza (Pegasus), a pierwsze trzy litery miały zostać usunięte dla lepszego pozycjonowania firmy w Internecie.

Asus stosunkowo wcześnie wszedł na rynek telefonów komórkowych. Premiera pierwszego modelu telefonu komórkowego marki Asus – J100 – miała miejsce na przełomie września i października 2003 roku.

Firma słynie przede wszystkim ze smartfonów serii Asus ZenFone, które mieszczą się przedziale telefonów budżetowych oraz tych ze średniej półki. Chociaż telefony Asus cieszą się dobrą opinią – podobnie jak inne urządzenia tego producenta – to nigdy nie zyskały wielkiej popularności w Polsce.

Początki firmy Lenovo, sięgające lat 80-tych, związane zbyły z komputerami osobistymi. Firma -pod nazwą Legend – zajmowała się redystrybucją komputerów IBM. Potem firma zaczęła tworzyć własne urządzenia, operiając się o procesory Pentium. Firma zyskała bardzo dużo na wieloletniej współpracy z IBM. Obecnie oferta korporacji obejmuje komputery osobiste, stacje robocze, serwery, pamięć masową, a także produkty mobilne, takie jak smartfony (w tym marki Motorola), tablety, aplikacje oraz rozwiązania z zakresu Smart Home.Chociaż nie tak potężna jak Huawei, marka Lenovo również jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie rodem z Chin. W ostatnich latach najbardziej jednak Lenovo zyskało dzięki laptopom z serii Yoga, czyli tzw urządzeń 2-in-1, które spełniają rolę zarówno tableta, jak i laptopa.Najpopularniejszymi telefonami Lenovo w Polsce są urządzenia z serii K, jak chociażby telefon Lenovo K5. Równie popularne są jednak telefony Motoroli, którą Lenovo odkupiło od Google w 2014 roku za niecałe 3 miliardy dolarów.

LG jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych południowokoreańskich koncernów, tuż obok Samsunga, Hyundaia i grupy SK. LG to nie tylko elektronika i telekomunikacja, firma ta działa również w branży chemicznej. Została założona tuż po II Wojnie Światowej, w 1947 roku pod nazwą GoldStar. Zmiana nazwy na LG Electronics nastąpiła w połowie lat 90-tych. Razem z holenderskim Phillipsem (obecnie spółka LG Display) jest wiodącym na świecie producentem matryc instalowanych w monitorach komputerowych i telewizorach.

Początkowo LG nie odnosiło dużych sukcesów na polu telefonów komórkowych. Konkurencja w postaci takich gigantów jak Nokia, Siemens, Sony Ericsson i Motorola była zbyt silna, a marka LG zbyt egzotyczna dla europejczyków czy amerykanów.

Sukcesy zaczęły pojawiać się wraz z upadkiem działu mobilnego Siemensa i wprowadzenia innowacyjnych jak na tamte czasy telefonów komórkowych z sliderem. A wraz z nastaniem ery smartfonów, LG jako pierwszy zaprezentował budżetowy telefon z ekranem dotykowym – LG Cookie. Teraz jednak najpopularniejsze smartfonych tej firmy to mocne urządzenia z serii G oraz Q, jak telefon G7 Thinq, czy telefon LG V30.