Internet

Online bez przerwy? Wybierz dobry pakiet danych

Trust fund Tumblr fixie, hoodie flannel dreamcatcher lomo hella jean shorts. Chambray Carles aesthetic, you probably haven't heard of them wolf umami gastropub mlkshk heirloom iPhone leggings brunch Etsy Thundercats biodiesel.

zużywamy Pakiet DanychW XXI wieku nikt nie wyobraża sobie chyba życia bez internetu. Korzystamy z niego w domu i w pracy, dla rozrywki i dla informacji. Mobilny ruch na stronach internetowych rośnie z miesiąca na miesiąc. Jak z dostępnych możliwości korzystać tanio i z głową?

Niezależnie od tego, czy zajmujemy się tropieniem najlepszych ścieżek do domu za pomocą map, gramy w Pokemon Go, czy może namiętnie czytamy wiadomości – pakiet danych potrafi zejść bardzo szybko. Przydaje się on także podczas zagranicznych wyjazdów, gdy częściej szukamy konkretnych miejsc, ofert, rozrywek lub po prostu informacji. Operatorzy sieci komórkowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że namiętnie korzystamy z dostępu do sieci zawsze i wszędzie – szykują zatem szereg ofert dla osób, dla których czas offline to stracone minuty życia.

Ranking ofert

Pakiet danych w smartfonie – dla rozrywki, dla biznesu

Gry online zajmują Polakom coraz więcej czasu. Gramy intensywnie w pracy (doskonale wiemy, co robisz pod stołem na zebraniu), w drodze do pracy, w restauracji, na spacerze lub na domowej kanapie czy w wannie. Domowe korzystanie z internetu zazwyczaj opiera się o posiadany internet bezprzewodowy, ale wszędzie na zewnątrz korzystamy przecież z danych sieci komórkowej, a to może słono kosztować, jeśli nie mamy dobrego pakietu danych. Oferty sieci komórkowych coraz częściej zawierają abonamenty z internetem bez limitu danych – warto korzystać z tej opcji, zwłaszcza że jest ona często niedroga. Przyda się też w momencie, gdy domowa sieć będzie akurat niedostępna – awaria to niestety nadal częste zjawisko – a my akurat koniecznie będziemy musieli wysłać ostatniego służbowego maila przed zasłużonym relaksem. Aplikacje pomocne w pracy – na przykład freelancera – także pożerają często solidne porcje danych. Dobrze byłoby nie pozbawiać się możliwości bezstresowego korzystania z dostępnych zawsze pod ręką narzędzi. Abonament można także poszerzyć o internet bezprzewodowy – taka opcja jest dobra na przykład dla osób wynajmujących mieszkanie. Przy kolejnej przeprowadzce można po prostu zabrać swój internet ze sobą, zamiast zaprzątać sobie głowę uciążliwymi formalnościami i zmianami w umowach z operatorem.

Internet dla dziecka

Dzieci używają już smartfonów przez sen, zatem doskonale wiemy, że korzystanie z internetu to w ich przypadku rzecz nieuchronna. Jednak niekoniecznie chcemy, by dziecko spędzało ze smartfonem cały swój wolny czas, zwłaszcza korzystając z internetu bez umiaru i kontroli. Można kupić zatem albo odpowiedni pakiet z internetem o określonym limicie albo starter na kartę, z ograniczonym pakietem danych. Niektórzy operatorzy sieci komórkowych w Polsce proponują także specjalne pakiety dla dzieci i młodzieży, które zawierają element „kontroli rodzicielskiej” i ograniczony dostęp na przykład do sklepów online – w tym tych oferujących aplikacje i gry. Warto przyjrzeć się takiej ofercie, zwłaszcza gdy mamy graniczące z pewnością przekonanie, że młody człowiek po każdym zniknięciu nam z oczu odda się ulubionej rozrywce online.

Brak ocen