Najtanszy abonament 2019

Najtańszy Abonament 2019


Jeżeli jeszcze nie masz smartfona w 2019 roku, to będziesz należeć do bardzo wąskiego grona. Te multimedialne kombajny są już w stanie bez większego problemu zastąpić nie tylko przeróżne dodatkowe urządzenia (budziki, kalkulatory, radio itp. itd.) ale mogą nawet wyręczać nasze komputery/laptopy. Jednak by w pełni móc korzystać ze smartfona potrzebny będzie nam jakiś abonament. Zobaczmy, jaki jest najtańszy abonament 2019.Abonament no limit – to brzmi fajnie. Jednak tak naprawdę mało komu jest on potrzebny. Zwłaszcza, jeżeli przez większość dnia mamy dostęp do wifi w domu oraz w pracy/szkole/uczelni. Tak naprawdę ze świecą jest teraz szukać takiej oferty abonamentowej, która nawet w najtańszej wersji będzie pozbawiona nielimitowanych rozmów i SMS-ów (choć i takie nadal się zdarzają).

Stąd też jedynym naszym zmartwieniem powinna być wielkość pakietu danych w najtańszym abonamencie oraz – oczywiście – jego cena. Dlatego też przygotowaliśmy prosty ranking najtańszych abonamentów 2019. Tak, aby móc szybko odnaleźć się w dziesiątkach ofert, jakie mają dla nas sieci komórkowe.Kilka słów o kryteriach


W naszym zestawieniu na najtańszy abonament 2019 wzięliśmy pod uwagę każdego operatora i wybraliśmy po jednej jego ofercie, która spełnia kilka kryteriów. Pierwszymi z nich są rozmowy i SMS-y bez limitu – to już powinien być po prostu standard. Następną rzeczą jest minimalna wielkość pakietu danych – nawet jeżeli przez większość dnia mamy na telefonie wifi, to i tak te minimum 2 GB na miesiąc powinniśmy mieć zapewnione w ramach najtańszego abonamentu 2019. Ostatnią rzeczą odnośnie wyboru ofert jest to, że znajdziesz tu tylko oferty BEZ TELEFONU. W dzisiejszych czasach coraz częściej smartfony kupujemy osobno, a co więcej, ich żywotność się wydłuża – już nie musimy koniecznie zmieniać telefon co 2 lata, bo stary już działa zbyt wolno.Ranking Najtańszy Abonament 2019


Top 3


Na chwilę obecną najtańszy abonament 2019 to oferta Multimediów – czyli firmy szerzej znanej z dostarczania usług internetowych. Taryfa MultiAktywny BIS to miesięczny koszt zaledwie 14,99 zł. Mamy tutaj minimalny pakiet danych 2 GB. Aktywacja to jednorazowy koszt 19 zł, a umowę podpisujemy na 24 miesiące. Zasięg z nadajników Plusa.


Drugą ofertą na najtańszy abonament będzie Plan Zielony od NAU Mobile. Jest minimalnie droższy – 16,60 zł. Ale mamy tutaj o jeden gigabajt więcej – w sumie 3 GB pakietu na miesiąc. Umowę możemy podpisać już na 12 miesięcy.


Podium zamykać będzie Premium Mobile. Ten wirtualny operator oferuje to samo co NAU Mobile, tyle, że 10 groszy drożej. Oznacza to miesięczny najtańszy abonament FreedomPL za 16,70 zł. Też mamy 3 GB pakietu, a umowę podpiszemy na czas nieokreślony. Jako, że NAU Mobile działa na rynku telekomunikacyjnym od niedawna, zapewne postanowili ustalić cenę najtańszego abonamentu tak, aby rywalizować właśnie z Premium Mobile.


Najtańsze oferty komórkowe poza podium


Na dalszym – czwartym – miejscu będziemy mieli sieć Otvarta z taryfą O! Korzystna!. Przypadnie ona do gustu tym, którzy lubią mieć więcej internetu, ale nie muszą za to specjalnie dużo płacić. W tym najtańszym abonamencie mamy 6 GB internetu za 17,99 zł miesięcznie. Osoby, które przeniosą numer do operatora mogą w ramach promocji dostać drugi, czwarty i szósty numer o 50% taniej. Otrzymają też dodatkowe 5 GB na zawsze. Umowę podpisujemy jak w Premium na czas nieokreślony.


Według naszego zestawienia, piąty będzie Lajt Mobile i abonament Lajtowy No LIMIT M. Zapłacimy tyle samo, co w Otvartej, ale na miesiąc przypadać będzie nam 4 GB internetu, a nie 6.


Szósty będzie Virgin Mobile z ofertą Plan1. Za 19 zł miesięcznie możemy liczyć na 3 GB internetu przy umowie bezterminowej. Ci, którzy podpiszą umowę na 24 miesiące dostaną 9 GB miesięcznie.


Na siódmej pozycji czeka na nas Vectra. Pakiet BEZLIMIT 5 GB, jak sama nazwa wskazuje, daje nam 5 GB internetu w cenie 19,90 zł miesięcznie. Umowę trzeba podpisać na 2 lata.


Zaraz za Vectrą, na ósmym miejscu znajdziemy Netię oraz abonament Solo. Umowę musimy podpisać na 24 miesiące i tylko 2 GB internetu, może cenowo nie jest źle (20 zł/miesiąc), ale nie jest najbardziej opłacalna.


Miejsce numer dziewięć to Plush i oferta PLUSH ABO. Mamy dwie możliwości. Za równe 25 zł miesięcznie mamy aż 10 GB internetu w umowie bezterminowej. Jeżeli jednak zdecydujemy się na umowę na 24 miesiące, pakiet danych wynosić będzie 15 GB. Oferta ta jest najlepszą oferta jeśli chodzi o stosunek cena/pakiet danych na start. Warto dodać też, że Plush oferuje bardzo dużo dodatkowych udogodnień.


Tą dziesiątkę zamyka Nju Mobile z abonamentem Bez limitu 29 zł. W Nju dostajemy 10 GB internetu na strat. Kiedy włączy się bezpłatną usługę "im dłużej, tym lepiej" pakiet internetu będzie nam rósł ze stażem aż do 30 GB. Z perspektywy czasu, bardzo kusząca propozycja, ale już niemal dwa razy droższa niż najtańszy abonament 2019 w naszym rankingu.


Warto tutaj dodać ofertę Red Bull Mobile. Oferta SieMa za 29 zł. Przy umowie bezterminowej mamy no limit i 10 GB internetu, a przy umowie na 2 lata no limit i 15 GB. Niezależnie od długości trwania umowy, niewykorzystane GB przechodzą nam na kolejny okres rozliczeniowy. Stąd też Nju oraz RBM znajdują się ex aequo na miejscu dziesiątym.


Oferty poza top 10


Szybko można dostrzec że nie tylko w top 3, ale nawet w top 10 nie znajdziemy dużych operatorów komórkowych, jeśli chodzi o tani abonament. Widać, tani abonament nie jest celem wielkiej czwórki. Plus za 30 zł daje no limit i... tylko 2 GB internetu. Umowę trzeba podpisać na 24 miesiące. Najtańszy abonament w Orange kosztuje za 39,99 zł. Mamy tu no limit i pakiet 5 GB. Tyle samo internetu będziemy mieli w najtańszej ofercie T-mobile, przy cenie 40 zł miesięcznie. Na szarym końcu czeka na nas fioletowy Play z abonamentem za 50 zł. Wielkość pakietu internetowego wynosi 10 GB. Oczywiście duże sieci komórkowe swoje wysokie ceny będą tłumaczyć szeregiem dodatkowych usług – jednak warto się zastanowić, czy faktycznie są nam do czegoś potrzebne. Często zapomnimy o nich w momencie złożenia podpisu na umowie.


Najtańszy abonament 2019
4.8199 pozytychnych głosów
4.8 199pozytywnych opinii