Smartfony Wiadomości

MasterCard: Terminal płatniczy w Smartfonie

terminal płatniczyMasterCard ujawnił dziś swoje plany dotyczące przeprowadzenia w Polsce eksperymentu. Terminal płatniczy w smartfonie w formie aplikacji zastąpi znane nam wszystkim urządzenie do zabierania nam pieniędzy. Pomysł ten jest nastawiony na małe i średnie przedsiębiorstwa, które korzystają z tradycyjnej sprzedaży gotówkowej. Zdaniem MasterCard, terminal płatniczy w smartfonie ma zapewnić większe bezpieczeństwo i ułatwić prowadzenie biznesu.

Zobacz też: Abonament rodzinny duet – ranking

Według badań Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, 36% przedsiębiorców zrezygnowało z przyjmowania tego typu płatności właśnie ze względu na koszty. Właśnie dla nich przeznaczone jest to rozwiązanie, ponieważ jedyne, co będą musieli zrobić, to zainstalować aplikację na swoim telefonie. Pilotaż ten rozpocząć się jesienią tego roku i zakończyć latem 2018. W pierwszej części badania ma wziąć udział 200 małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski. Ostatecznie liczba ta ma wzrosnąć do 500 firm. Na etapie pilotażowym maksymalna kwata pojedyńczej transakcji ma wynosić 50 złotych, czyli tyle ile maksymalnie możemy wydać przy pomocy karty zbliżeniowej bez podawania PIN-u. Do badania wykorzystane mają zostać Samsungi Galaxy S7.

Zobacz też: Tanie abonamenty bez smartfona w ofercieterminal płatniczy w smartfonie

Polska na czele innowacji w płatnościach

Polacy są światowym liderem w kwestiach transakcji bezgotówkowych. 2/3 wszystkich transakcji w naszym kraju odbywa się bez wpisywania PIN-u. Według Narodowego Banku Polskiego, 78% wszystkich kart płatniczych w Polsce to karty zbliżeniowe. Co więcej, według badań zleconych przez MasterCard, 61% z nas chciałoby, aby wszędzie dało się płacić właśnie zbliżeniowo.

Zobacz też: Ranking sieci komórkowych

Terminal płatniczy w smartfonie może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w Polsce. Chociaż sam mam pewne wątpliwości, czy na pewno będzie to takie bezpieczne, jak sugeruje MasterCard? I muszę się przyznać, że o ile jestem zwolennikiem gotówki, tak od kilku dobrych miesięcy praktycznie nigdy nie mam jej przy sobie i nawet za drobne rzeczy płacę już tylko kartą. Pożyjemy, zobaczymy – jak to mówią. Coraz to więcej rzeczy potrafią nasze poczciwe smartfony, oby tylko nas nie zastąpiły.

Zobacz też: Internet domowy 100 Mbps ranking

Brak ocen