Porównanie ofert Porównanie Telefonów

Najlepsze abonamenty z telefonem do 60 złotych

Najlepsze abonamenty z telefonem

Najlepsze abonamenty z telefonem do 60 złotych

Jednymi z najpopularniejszych taryf operatorów komórkowych, wybieranych przez Polaków są abonamenty z telefonem. I nie ma co się dziwić, w zamian za regularne opłaty otrzymujemy bogate oferty często wsparte ciekawymi telefonami w atrakcyjnych cenach lub ratach. Chociaż sam zawsze korzystałem albo z ofert typu MIX lub na kartę, to znam wiele osób, które mają i chwalą sobie abonamenty z telefonem.

Oferty abonamentowe generalnie można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są oferty no limit, czyli najdroższe taryfy, w których dostajemy wszystko bez limitów, a oferowane telefony mają najatrakcyjniejsze telefony. Drugą grupą są tańsze abonamenty z telefonem. Wysokość abonamentu nie przekracza 50-60 złotych miesięcznie, jednak – co dość oczywiste – oferują one mniej. Dzisiaj przyjrzymy się tej drugiej grupie. W przypadku ofert z telefonem, nie ma takiego wyboru, jak przy taryfach bez słuchawek. Zaledwie 5 sieci dokłada smartfona do abonamentu. Ale jest z czego wybierać.

Do poniższego zestawienia wybraliśmy najlepsze dostępne oferty, których podstawowy abonament nie przekracza 60 złotych, umowę zawieramy na dwa lata i oczywiście możemy dobrać do nich telefon. Dane są aktualne na dzień 01.12.2017.

Najlepsze abonamenty z telefonem do 60 złotych – zestawienie
[supsystic-tables id=36]

 

Podsumowanie zestawienia na abonamenty z telefonem

Na pierwszy rzut oka wybrane abonamenty z telefonem nie różnią się tak bardzo od siebie. Jednie Plush mocno wybija się na tle rywali. Ale warto przyjrzeć się dokładniej temu co mają dla nas w tych taryfach operatorzy. Play był w stanie stworzyć ofertę typu no limit za równe 60 złotych. Zwłaszcza kuszący jest nieograniczony internet. A wybrany przez nas przykładowy telefon – bardzo ciekawy Huawei Mate 10 Lite – możemy dostać za 500 złotych mniej, niż normalnie.

Drugi w zestawieniu na abonamenty z telefonem Plush kusi przede wszystkim ceną. 25 złotych abonamentu – to brzmi ciekawie. Do tego dochodzi 15 GB pakietu danych. Jednak do wyboru w tej taryfie mamy tylko 9 telefonów, chociaż naszym zdaniem Huawei P10 Lite Dual SIM LTE to dość dobry wybór.  Doliczając raty za telefon, będziemy płacić równe 50 złotych miesięcznie.

Wybór pomiędzy taryfami sieci Play i Plush na abonamenty z telefonem może być dość trudny. W sumie, za umowę z Plushem zapłacimy 1749 złotych w ciągu dwóch lat. Podpisując umowę z fioletowym operatorem, zapłacimy 2329 złotych, jednak dostaniemy lepszy telefon (i generalnie większy wybór słuchawek) i nielimitowany internet. Stąd warto zastanowić się, co jest dla nas bardziej istotne, niższa cena, czy lepsza oferta.

Zarówno Orange, jak i Plus oferują abonamenty z telefonem i po 10 GB internetu, czyli zauważalnie mniej niż dwie poprzednie sieci. Orange ma niższą cenę abonamentu, jednak w Plusie przez pierwsze miesiące nie płacimy abonamentu w ogóle. Oferowane telefony również są porównywalne, także każdy musi sam ocenić, która z tych dwóch opcji jest korzystniejsza. Razem z ratą za wybrany telefon, miesięcznie będziemy płacić 106,99 zł w Orange i 99,99 zł w Plusie.

T-Mobile za 59,95 zł miesięcznie daje nam zaledwie 5 GB internetu, ale najważniejsze jest tutaj to, że w abonamencie wartym prawie 60 złotych nie ma darmowych SMSów i MMSów – za nie będziemy płacić po 20 groszy za sztukę. Najlepszą rzeczą w tej ofercie jest bez wątpienia telefon –  modułowa Motorola Moto Z2 Play w bardzo atrakcyjnej cenie.

Każda z wybranych ofert ma coś, czym może przykuć swoją uwagę. Oczywiście każdy może inaczej ocenić, która jest lepsza, a która gorsza. Jednak w ogólnym rozrachunku powyższe zestawienie ma w sobie taryfy, które powinny znaleźć wielu odbiorców o różnych potrzebach. Wszystkie jednak dają nam co najmniej dobre ilości internetu i w każdej znajdziemy ciekawe telefony, które na pewno sprawdzą się jako fajne prezenty pod choinkę.

Jeżeli interesuje Cię też abonament bez telefonu, znajdziesz taki dla siebie tutaj.

A jakie jest Wasze zdanie na temat takich abonamentów? Warto się nimi interesować, czy może jednak wolicie podpisywać umowy bez telefonów? Napiszcie, co o tym sądzicie w komentarzach poniżej.

 

Najlepsze abonamenty z telefonem do 60 złotych
4 (80.83%) 24 votes