Porównywarka Abonamentów i Telefonów Sieci Komórkowych

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Google Play

 

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się podnieść swój telefon i zobaczyć, jak Google Play postanawia przeprowadzić małą rewolucję na Waszym urządzeniu i odpala na raz wszystkie możliwe aktualizacje aplikacji. Można to jeszcze przeżyć, choć potrafi to być “tylko” trochę irytujące. Chyba, że akurat mamy włączoną transmisję danych a nie Wi-Fi, aktualizacje ważą po kilkaset MB każda i za chwilę skończy Wam się pakiet danych. Wtedy może nas… ponieść. Ale na szczęście jest to problem, który możemy łatwo i szybko rozwiązać. Poniżej znajdziecie krótki poradnik o tam, jak zatrzymać automatyczne aktualizacje w Google Play i w jaki sposób samodzielnie zarządzać aktualizacjami.

aktualizacje w Google Play

Aplikacje zainstalowane poprzez Google Play domyślnie będą automatycznie pobierać aktualizacje w celu polepszenia ich wydajności i możliwości na naszych smartfonach i tabletach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra rzecz, ale może też powodować obniżenie wydajności urządzenia, zużycie pakietu danych i przeszkadzać w wykonywaniu niektórych czynności na telefonie. W takich przypadkach ręczne aktualizowanie aplikacji może być bardziej praktyczne.

Wyłączamy aktualizacje w Google Play
  1. Otwórz aplikację Google Play i wyświetl nawigację opcji (trzy poziome kreski w prawym górnym rogu). Wybierz Ustawienia.
  2. Wejdź w opcję Aktualizuj Aplikacje Automatycznie
  3. Zobaczysz trzy opcje do wyboru – które możesz dowolnie zmieniać. Są to: Nie aktualizuj, Aktualizuj w dowolnym momencie (za transfer danych może zostać naliczona opłata), Aktualizuj tylko przez Wi-Fi.aktualizacje w Google Play
  4. Wybierz pierwszą opcję. Pamiętaj, że wybranie jej oznacza, że zawsze będziesz musiał ręcznie przeprowadzać aktualizacje wszystkich aplikacji. Wybierając ostatnią opcję, zagwarantujemy, że automatyczne aktualizacje nie zużyją naszego pakietu danych.
Ręczne aktualizacje w Google Play
  1. Jeżeli wyłączyliśmy auto-aktualizacje, musimy robić je same. W tym celu wchodzimy w Moje Gry i Aplikacje w Google Play.aktualizacje w Google Play
  2. Wyświetlą Wam się zakładki aplikacji: te, które mamy obecnie zainstalowane oraz wszystkie, które kiedykolwiek pobraliśmy. W tej pierwszej w zakładce Aktualizacje będziemy mieli aplikacje podzielone na : oczekujące na aktualizację, ostatnio aktualizowane oraz zaktualizowane.
  3. Aplikacje, które dla których są aktualizacje są zawsze na samej górze. Możemy aktualizować je pojedynczo, wedle uznania, lub tapnąć na Aktualizuj Wszystkie.

Macie sztuczki dotyczące zarządzania aplikacjami ich aktualizacjami? Podzielcie się z nami w komentarzach.

 

 

Comments

  • abc1233

    Od zawsze automatyczne aktualizacje mnie denerwowały, nie zdawałam sobie sprawy, ze można je wyłączyć. Dzięki :)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *